Zielona Góra: Pobiegną i pomogą!

2019-09-18 13:41 Filip Kurzyński
Całość w ramach akcji Wstawaj Rafał.
Autor: radio eska

Całość w ramach akcji "Wstawaj Rafał".

Bieg Gladiatora to inicjatywa sportowa, której celem jest zbieranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację zielonogórzanina Rafała Adamczaka, byłego sportowca, który uległ ciężkiemu wypadkowi i jest całkowicie sparaliżowany. W tym roku, trasa biegu rozpoczyna się na terenie "Lotnika” i wyniesie 6 km.

- Cała infrastruktura będzie zbudowana na terenie szkoły, w związku z tym, start biegu zlokalizowany będzie na górnym boisku szkolnym i od razu wbiegamy do Parku Poetów - mówi Karolina Michalczak, szefowa Stowarzyszenia Zielona Góro Zacznij Biegać.

Dla Rafała Adamaczaka, w jego walce o powrót do zdrowia, ważne jest również pozytywne nastawienie, tłumaczy jeden z organizatorów Radosław Brodzik.

- On widzi te zdjęcia, widzi nagrania, słucha materiałów radiowych, ogląda gazety. To wszystko mu dostarczamy i to daje mu powera do tego, by przytulić córkę własnymi rękami. To jest jego marzenie, jedyne, które ma...

Bieg Gladiatora wystartuje w sobotę 28 września o godz. 12.00. Zorganizowany będzie również bieg dla dzieci, czyli Bieg Małego Gladiatora, do którego zapisywać się będzie można w dniu zawodów.