Zielonogórscy policjanci uratowali psa, który utknął na dachu

i

Autor: mat. policji Zielonogórscy policjanci uratowali psa, który utknął na dachu

Nietypowa interwencja policji

Zielona Góra: Policjanci ratowali psa, który… utknął na dachu

2022-10-04 12:27

Zielonogórscy policjanci musieli ratować psa, który utknął na dachu. Wystraszone zwierzę błąkało się po dachu budynku gospodarczego i nie mogło zejść na ziemię. Funkcjonariusze ściągnęli psa przy pomocy wózka widłowego, a następnie przekazali czworonoga do schroniska, gdzie mógł bezpiecznie zaczekać, aż odbierze go właścicielka.

Nietypowa interwencja policji miała miejsce w Zielonej Górze. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o wystraszonym psie błąkającym się po dachu budynku gospodarczego jednego z magazynów. Zwierzak prawdopodobnie wyskoczył z okna pobliskiego budynku i nie potrafił samodzielnie zejść z kilku metrów na ziemię. Na miejsce wysłano policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji.

- Funkcjonariusz, przy wykorzystaniu wózka widłowego, którym operował jeden z pracowników firmy, dostał się na dach budynku - informuje podinsp. Marcin Maludy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. - Policjant nie musiał czekać zbyt długo na zaufanie jakim obdarzył go piesek i po chwili zwierzak był już w jego rękach.

Po ściągnięciu psa na ziemię policjanci nakarmili i napoili czworonoga, a następnie przekazali go do schroniska. Tam zwierzak czekał, aż odnajdzie się jego właścicielka. Ta, gdy dowiedziała się, gdzie znajduje się jej pupil, zaraz po niego przyjechała i zabrała do swojego domu.

Policjanci ratowali psa, który utknął na dachu
Sonda
Masz psa?