Zielona Góra. Więzienie za racowisko? Prokuratura oskarża kibiców!

2020-07-29 11:37 Michał Michalak
Zielona Góra. Więzienie za racowisko? Prokuratura oskarża kibiców!
Autor: Mohylek/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons Prokuratura w Zielonej Górze oskarża kibiców o racowisko, do jakiego doszło w czasie meczu Stelmetu Falubazu ze Stalą Gorzów Wlkp. (zdj. archiwalne)

Sześciu mężczyzn odpowie za to, że wniosło na teren stadionu w Zielonej Górze wyroby pirotechniczne, a następnie ich użyło. Do zdarzenia doszło w czasie meczu żużlowego pomiędzy Stelmetem Falubazem a Truly.work Stalą Gorzów Wielkopolski, który odbył się 28 lipca 2019 r. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze skierowała do tamtejszego sądu akt oskarżenia przeciwko kibicom.

Za odpalenie racowiska na stadionie w Zielonej Górze mężczyznom może grozić nawet od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. W to miejsce takie przestępstwo jest też zagrożone karą grzywny nie mniejszej niż 180 stawek dziennych lub karą ograniczenia wolności. Zdecyduje o tym Sąd Rejonowy w Zielonej Górze.

Sześciu kibiców zostało oskarżonych przez prokuraturę o to, że 28 lipca 2019 r. wnieśli na stadion w Zielonej Górze wyroby pirotechniczne, a następnie ich użyli. Do zdarzenia doszło w czasie meczu żużlowego pomiędzy Stelmetem Falubazem a Truly.work Stalą Gorzów Wielkopolski.

Mężczyźni zostali zatrzymani na 48 godzin, po czym prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Zielona Góra: Zabił żonę i wyskoczył z 10. piętra. ZROBIŁ TO na oczach syna. NOWE FAKTY

Andrzej Kostyra ujawnia ZAROBKI w FAME MMA i KSW

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.