Zielona Góra: Z zemsty zajechał drogę autobusowi, jedna osoba trafiła do szpitala [WIDEO]

2019-08-13 11:40 Maciej Juszczak
Omal nie doprowadził do wypadku
Autor: kmp zielona góra

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek rano na osiedlu Zacisze w Zielonej Górze. Kierowca miejskiego autobusu musiał gwałtowanie zahamować, a jedna z kobiet trafiła do szpitala.

Kierowcę osobówki miała rozsierdzić sytuacja, w której, jego zdaniem, kierujący autobusem wymusił pierwszeństwo. Między mężczyznami miało dojść do ostrej sprzeczki, po czym 37-latek zajechał drogę autobusowi. Kierowca musiał gwałtowanie zahamować, jedna z kobiet upadła i potrzebowała pomocy lekarzy.

Mężczyzna, który omal nie doprowadził do wypadku, tłumaczył swoje zachowanie tym, że nagle na drogę wybiegł mu pies. Policjanci przeanalizowali nagrania z monitoringu i do takiej sytuacji nie doszło. Najprawdopodobniej chodziło o zemstę i pokazanie kierowcy autobusu swojej złości.

Policjanci zielonogórskiej drogówki zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, skierowali tez do sądu wniosek o ukaranie, bo takie zachowanie mogło skończyć się tragicznie. Autobusem jechało kilkanaście osób i przy gwałtownym hamowaniu ktoś mógł nawet zginąć.