WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Samobójstwo urzędniczki z Nidzicy. W liście pożegnalnym napisała o burmistrzu: "Niech się cieszy, pozbył się mnie na zawsze!"

Samobójstwo urzędniczki z Nidzicy. W liście pożegnalnym napisała o burmistrzu: "Niech się cieszy, pozbył się mnie na zawsze!"

04.04.2014, godz. 20:42
Moja żona powiesiła się przez burmistrza
Maria Sz. (†57 l.) przez 35 lat była kierowniczką Urzędu Stanu Cywilnego. Burmistrz Dariusz Szypulski (50 l.) nie poczuwa się do winy. foto: Super Express (fotomontaż)

Dramat w Nidzicy! Maria Sz. (†57 l.), kierowniczka tamtejszego Urzędu Stanu Cywilnego, powiesiła się na szafie we własnym mieszkaniu. Kobieta popełniła samobójstwo, bo burmistrz chciał ją zwolnić z pełnionej funkcji. "Niech się cieszy, pozbył się mnie na zawsze!" - napisała kobieta w pożegnalnym liście.

Ciało Marii Sz. znalazł jej mąż. Mężczyzna nie może wybaczyć burmistrzowi. - On jest winny tej tragedii. To, co zrobił z moją żoną, nie mieści się w głowie... - stwierdza Jan Sz. (59 l.).Dodaje, że pani Maria kochała swoją pracę. Każdy ślub, którego udzielała, był dla niej wielkim przeżyciem. Przez 35 lat były tych uroczystości setki.

Przeczytaj: Strażniczka miejska popełniła samobójstwo. Przez MANDATY?!

Kiedy dowiedziała się o planach burmistrza Dariusza Szypulskiego (50 l.), całkiem się załamała. Szef postanowił przenieść ją na inne stanowisko. - Musiałem to zrobić. Pani Maria nie miała wyższych studiów, a w życie weszła ustawa, które wymaga ich od kierowników USC - mówi burmistrz Nidzicy. - W końcu podpisała zgodę na przeniesienie na inne stanowisko - dodaje.

Zwolnienie popchnęło ją do samobójstwa

 

Ale kierowniczka nie potrafiła się pogodzić ze zwolnieniem. Usiadła w domu przed komputerem i zaczęła pisać pożegnalny list.

"Pastwił się nade mną, poniżając, że nie skończyłam żadnej szkoły. Ten zły człowiek, mściwy, wykończył już niejednego - pisała, uderzając w klawiaturę komputera. - Niech się cieszy, pozbył się mnie na zawsze!".

Pani Maria skończyła pisać i wzięła wcześniej przygotowany sznur. Zaczepiła go o wysoką, stojącą w rogu pokoju szafę. Wdrapała się na taboret i założyła pętlę na szyję. Jednym ruchem odepchnęła stołek….

Czytaj: Strażniczka pozwała pana Emila, bo sprawdzał jak pracuje

Burmistrz jednak wcale nie czuje się winny. - Ja chciałem jej pomóc. Szykowałem jej inne stanowisko z podobnym wynagrodzeniem. Tak to się kończy, jak człowiek chce na siłę drugiemu pomóc - kwituje sprawę Dariusz Szypulski.

Policja rozpoczęła śledztwo w sprawie samobójstwa kierowniczki USC. Śledczy zabezpieczyli komputer z pożegnalnym listem Marii Sz. skierowanym do najbliższych. Sprawdzają, czy do jej samobójstwa przyczyniły się konflikty w pracy.

Polub Se.pl na Facebooku

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: