WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Timmermans, wróć z wakacji i zajmij się jajami

Timmermans, wróć z wakacji i zajmij się jajami

12.08.2017, godz. 02:00
Jakie jajka kupować? Jak odczytywać oznaczenia na jajkach?
foto: Archiwum

Skandal! Podczas gdy cała Europa drży ze strachu z powodu afery jajecznej, europejscy politycy bawią się na wakacjach. Komisja Europejska zajmie się tematem jajek skażonych niebezpiecznym dla zdrowia fipronilem dopiero we wrześniu, bo trwa sezon urlopowy.

Zdrowie obywateli Unii Europejskiej jest zagrożone z powodu milionów toksycznych jaj, a politycy czekają z reakcją, aż skończą się wakacje! Pozostali w biurach przedstawiciele Komisji Europejskiej poinformowali, że spotkanie przedstawicieli państw członkowskich w sprawie skażenia fipronilem odbędzie się, ale... dopiero we wrześniu. W sierpniu bowiem ministrowie nie mają w zwyczaju się spotykać, a KE z powodu wakacji pracuje w ograniczonym zakresie. Tymczasem trwają przepychanki między europejskimi politykami. Minister rolnictwa Belgii ma pretensje do władz holenderskich, że choć już w listopadzie 2016 roku wykryto w Holandii pierwsze skażone jaja, sprawę ukryto przed Belgią.

Nikt jednak nie znajduje czasu na błyskawiczne spotkanie na szczycie, które przecież wydaje się w tej sytuacji niezbędne. A przecież wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans (56 l.) pokazał, że mimo wakacji, potrafi zajmować się sprawami międzynarodowymi, ostro krytykując reformy sądownictwa w Polsce, zapowiadając karne sankcje i prowadząc w tej sprawie korespondencję z ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim (60 l.). Jednak kwestia skażonych jaj, które trafiły na półki sklepowe w krajach Unii, nie wydaje mu się równie ważna.

Zobacz: TOKSYCZNE jaja w Polsce!

Przeczytaj też: Katastrofa kolejowa w Egipcie. Nie żyje co najmniej 28 osób

Polecamy: Ewakuacja w Londynie. Wszystko przez TAJEMNICZĄ przesyłkę

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: