Tragedia 16-latka spod Mogilna. W trakcie zbierania buraków ręce wciągnęła mu maszyna

2021-10-15 19:10
Maszyna rolnicza, ładowarka do buraków cukrowych
Autor: Shutterstock Maszyna rolnicza, ładowarka do buraków cukrowych

Przerażające doniesienia woj. kujawsko-pomorskiego! W piątek (15 października) pracujący na polu 16-letni chłopak został wciągnięty przez ładowarkę do buraków cukrowych. Z poważnymi ranami obydwu rąk został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Toruniu. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z komisariatu w Strzelnie.

16-latek został wciągnięty przez maszynę rolniczą! Dramat pod Mogilnem

W piątek (15 października) o godzinie 10:52 dyżurny mogileńskiej policji otrzymał informację o wypadku podczas prac polowych w miejscowości Mirosławice. - Skierowani na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, iż 16-letni syn właściciela pola w trakcie wrzucania leżących buraków do ładowarki został wciągnięty w żmijkę maszyny - wyjaśnia rzecznik mogileńskiej policji.

Zobacz: Grudziądz: Malutka Adusia była bita zawsze, gdy płakała. Jej rodzice trafili do więzienia

Młody chłopak uniknął śmierci dzięki przytomnej i błyskawicznej reakcji operatora, który za pomocą przycisku bezpieczeństwa w porę zdążył wyłączyć urządzenie. 16-latek doznał złamania prawej ręki i ran ciętych obydwu rąk. Został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Toruniu.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z komisariatu w Strzelnie.

Zobacz koniecznie: Marka zmiażdżyła prasa. Konał w samotności na polu. Osierocił córeczkę

Sonda
Czy przy tak niebezpiecznych maszynach powinny pracować wyłącznie osoby pełnoletnie?
Poważny wypadek na Rondzie Jagiellonów w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE