Grudziądz. Zwłoki noworodka ukryte w dziupli

i

Autor: reprodukcja Piotr Lampkowski/Super Express(2), shutterstock

Koszmar w Grudziądzu

17-letnia Julia nie planowała ciąży, ale zaplanowała morderstwo noworodka?! Przerażające szczegóły tragedii z Grudziądza

2022-08-19 10:35

Julia (17 l.) i Paweł (18 l.) zostali aresztowani po tym, jak śledczy znaleźli zwłoki noworodka. Ona usłyszała zarzut zabójstwa. Prokuratura w Grudziądzu jest przekonana, że dziewczyna ukrywała ciąża przed całym światem. Śledczy podejrzewają, że mogła w ciąży planować zabójstwo swojego dziecka. Jej chłopak został aresztowany za to, że pomagał jej ukryć zwłoki dziecka.

Grudziądz: Julia i Paweł aresztowani po znalezieniu zwłok noworodka

To się nie mieści w głowie. Julia była oczkiem w głowie swojej rodziny. Dziewczyna miała wszystko co chciała. Na to pracowała ciężko jej mama. Dorosłe życie rozpoczęła mając 16 lat. Ona wiedziała, że jest w ciąży. Julka doskonale ukrywała ją przed nauczycielami w szkole gastronomicznej i przed swoimi rodzicami. Dziecko urodziła pół roku temu. Była sama w domu. Według wstępnych ustaleń, dziecko urodziło się żywe. Następnego dnia Julia zadzwoniła do swojego chłopaka Pawła, aby przyszedł do niej. Powiedziała mu, że dziecko urodziło się martwe i jest zawinięte w reklamówce. Razem z chłopakiem ukryli reklamówkę w lesie na odludziu. Gdy teraz jeden z ich znajomych poszedł na policje i powiedział, że Julka była w ciąży i nie wie co się stało z dzieckiem, do pracy przystąpili funkcjonariusze. 

Śmierć dziecka to zawsze niewyobrażalna tragedia. W naszej galerii przypominamy historie dzieci, których nie ma już wśród nas. Zginęły z rąk własnych rodziców. Kochane Aniołki, na zawsze pozostaniecie w naszej pamięci - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ, ABY PRZEJŚĆ DO GALERII. Pod zdjęciami i filmem dalsza część materiału.

Czytaj więcej o sprawie: Horror! Znaleźli szczątki noworodka w Grudziądzu. Zatrzymano nastolatków

Karawan zabiera zwłoki 2-latka, którego ciało znaleziono w domu pod Brodnicą

Grudziądz: Trwa śledztwo w sprawie śmierci maleństwa

Zwłoki noworodka były w takim stanie, że nie wiadomo czy to chłopiec czy dziewczynka. Według wstępnych ustaleń dziecko urodziło się żywe.

- Ona usłyszała zarzut z artykułu 148 paragraf 1 czyli zabójstwa - mówi nam prokurator Magdalena Chodyna zastępca Prokuratora Rejonowego w Grudziądzu. - W związku z tym, że jest osobą młodocianą grozi jej za to kara 25 lat pozbawienia wolności. Chłopak usłyszała zarzut z artykułu 239 paragraf 1 (utrudnianie postępowania, tak zwane poplecznictwo ). Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności - dodaje.

Julia została aresztowana na trzy miesiące. Paweł na miesiąc. Przerażające jest to, że prawdopodobnie od samego początku gdy tylko Julia zorientowała się, że jest w ciąży planowała, że zabije swoje dziecko. Prokuratura zapewnia, że ta wersja jest brana pod uwagę.

- Jesteśmy na początkowym etapie śledztwa. Dlatego dla jego dobra nie udzielamy szczegółowych informacji - mówi nam prokurator Magdalena Chodyna zastępca Prokuratora Rejonowego w Grudziądzu.

Śledczy czekają na szczegółowego wyniki biegłych. To oni mają wypowiedzieć się, jak doszło do śmierci noworodka. Nasi dziennikarze skontaktowali się z mamą Juli. To szanowana osoba, która od lat prowadzi własny biznes. Zapytaliśmy się jej czy wiedziała, że jej córka Julia jest w ciąży.

- Dla nas to dramat. Śledztwo prowadzi prokuratura. Proszę nas nie nękać - tyle miała nam do powiedzenia mama Julii.

Julia nie przyznaje się do winy. Podaje swoją wersję tego dramatycznego zdarzenia. Prokuratura będzie sprawdzać jej każde słowo.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy za zabójstwo dziecka powinna być kara śmierci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE