19-latek wszedł do jeziora i już nie wypłynął! Trwa akcja poszukiwawcza

i

Autor: archiwum SE zdjęcie ilustracyjne

dramat pod świeciem

19-latek skoczył z pomostu do jeziora i już nie wypłynął! Znaleziono jego ciało

2023-09-25 14:44

W miejscowości Grzybek (powiat świecki) trwają poszukiwania 19-latka. Jak udało się ustalić, w niedzielę, 24 września młody mężczyzna wszedł do jeziora i już nie wypłynął na powierzchnię.

Aktualizacja: 14:44

Po ponad trzech godzinach działań poszukiwawczych, o godzinie 12:49 w wodzie znaleziono ciało 19-latka - przekazuje "Pomorska"

Wcześniej pisaliśmy:

Jak przekazuje "Gazeta Pomorska", informacja o zdarzeniu dotarła do służb o godzinie 23:47. - W ośrodku wypoczynkowym w miejscowości Grzybek w gminie Osie około 19-letni mężczyzna wskoczył z pomostu do wody i nie wypłynął - powiedział dziennikarzom dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Świeciu. Według ustaleń "Pomorskiej", w miejscu, gdzie młody człowiek wskakiwał do jeziora, woda ma kilka metrów głębokości.

Zobacz: Krzysztof zginął, gdy wracał z pracy. Wcześniej spotkało go coś strasznego

W akcję zaangażowano strażaków z OSP i PSP. Pomagali też ratownicy WOPR. W nocy przeszukiwano brzegi jeziora, prowadzono także działania na wodzie, jednak mężczyzny nie znaleziono. Akcja trwała 120 minut, po których zapadła decyzja o jej zakończeniu. Sprawę przejęła policja.

Jak dowiedziała się gazeta, w poniedziałek, 25 września, o 9:30 poszukiwania 19-latka wznowiono.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej?
Tragedia w Mostkach koło Nowego Sącza: 12–letni Wojtuś utopił się w stawie razem ze swoim 20-letnim wujkiem. W sobotę obaj zostali pochowani