Odszedł na wieczną służbę

36-letni strażak z Grudziądza zmarł nagle w trakcie służby. Nad jego grobem płakali wszyscy [ZDJĘCIA]

2022-09-26 10:56

Obok takiej tragedii nie da się przejść obojętnie. Ogn. Paweł Chyła, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Grudziądzu zmarł nagle w czasie służby. W sobotę, 24 września odbyło się ostatnie pożegnanie 36-latka.

36-letni strażak z Grudziądza zmarł nagle w trakcie służby

W sobotę, 24 września w Grudziądzu miały miejsce uroczystości pogrzebowe Pawła Chyły - funkcjonariusza Komendy Miejskiej PSP w Grudziądzu, który zmarł 21 września w trakcie pełnienia służby. Ceremonia odbyła się z asystą honorową, w której wzięły udział:m.in. Komendant Główny PSP gen. bryg. Andrzej Bartkowiak, Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kaczmarek oraz Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Zobacz: Strażak zmarł nagle w czasie służby. Koledzy i koleżanki w szoku. "Serdeczny kolega z angielskim humorem"

PNa zakończenie mszy św. głos zabrał Komendant Główny PSP gen. bryg. Andrzej Bartkowiak, który złożył szczere kondolencje rodzinie oraz podziękował za służbę st. ogn. Pawła Chyły. Po zakończeniu obrzędów w kościele kondukt żałobny z trumną strażaka przewożoną na podeście wozu bojowego przemaszerował ulicami miasta na Cmentarz Farny w Grudziądzu. Tam po odśpiewaniu Hymnu Narodowego odprawione zostały egzekwia pogrzebowe. Po nich trumna przy dźwiękach włączonych sygnałów alarmowych wozów bojowych spoczęła w grobie.

Przypomnijmy - Paweł Chyła odszedł na wieczną służbę w wieku 36 lat pozostawiając w żałobie żonę i małą córeczkę. Pracę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 2007 r. Początkowo służył w podziale bojowym JRG nr 1, a ostatnie 9 lat pracował jako dyżurny w Stanowisku Kierowania KM PSP w Grudziądzu. Pośmiertnie został odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji złotą odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz awansowany przez Komendanta Głównego PSP do stopnia starszego ogniomistrza.

Tekst i zdjęcia: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu

Sonda
Czy straciłeś/straciłaś kiedyś kogoś bliskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE