Deszcz, burze, a do tego wichury nawet 80 km/h. To nie wszystko! Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 16.07.2022]

i

Autor: bogitw / Pixabay.com Burze z gradem w Bydgoszczy i regionie! IMGW wydaje żółty alert pogodowy [22.07.2022]

Załamanie pogody!

Burze z gradem w Bydgoszczy i regionie! IMGW wydaje żółty alert pogodowy [22.07.2022]

2022-07-22 7:47

Piątek (22.07.2022) miał być kolejny upalnym dniem, jednak prognozy nieco się zmieniły. Zdaniem synoptyków, w Bydgoszczy i regionie, możemy spodziewać się burz z gradem! To jednak nie koniec. IMGW przewiduje także wystąpienie bardzo silnego wiatru, który w porywach może osiągnąć nawet 80 km/h. Szczegóły podajemy poniżej!

Gwałtowne załamanie pogody w Bydgoszczy! IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Burze w Bydgoszczy i regionie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje ostrzeżenie w związku z wyładowaniami atmosferycznymi. Ostrzeżenie ma obowiązywać do piątku (22.07.2022) do godziny 9:00. Pewne jest, że nastąpi spory spadek temperatury.

Zobacz: Małgosię wyciągnęli z jeziora w Żninie z 3 promilami. Mariusza znaleziono dopiero następnego dnia [AKTUALIZACJA]

- Na terenie miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70%. Stopień zagrożenia: 1 - przekazuje IMGW.

Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.