Bydgoscy policjanci zajrzeli w majtki 33-latka i doznali szoku. Jak to WSZYSTKO się zmieściło?!

2022-01-17 12:49
Bydgoscy policjanci zajrzeli w majtki 33-latka i doznali szoku. Jak to WSZYSTKO się zmieściło?!
Autor: pixabay.com

33-latek z Bydgoszczy odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna miał przy sobie ponad 120 gramów amfetaminy w postaci proszku i kryształków. A to wszystko ukrywał w... bieliźnie! Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Bydgoszcz. 33-latek ukrywał narkotyki w bieliźnie

Wszystko zaczęło się w czwartek (13 stycznia) od ustaleń policjantów z wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy oraz kryminalnych ze śródmiejskiego komisariatu. Wynikało z nich, że w rejonie ulicy Kościuszki ma przebywać mężczyzna posiadający narkotyki.

Zobacz: Wichura łamała drzewa jak zapałki! Kilkadziesiąt interwencji strażaków w Bydgoszczy i regionie [ZDJĘCIA]

- Około 18:30 zauważyli podejrzewanego mężczyznę, który wsiada do auta zaparkowanego przy wspomnianej ulicy. W pojeździe przebywały jeszcze dwie inne osoby, w tym kobieta która kierowała autem. Na widok zbliżających się policjantów mężczyzna wysiadł z samochodu i chciał pośpiesznie się oddalać, nerwowo się przy tym rozglądając. Gdy policjanci ruszyli za nim w pościg ten zaczął uciekać - wyjaśnia kom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Jego zamiar został udaremniony na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z Chocimską, gdzie został zatrzymany. Wówczas stwierdził, że uciekał, ponieważ obawiał się konsekwencji związanych z posiadaniem narkotyków, które chwilę później zostały przy nim zabezpieczone.

33-latek miał ukryte w bieliźnie 14 woreczków strunowych z białym proszkiem oraz 18 zawiniątek z folii aluminiowej ze skrystalizowaną substancją. Przeprowadzone badania wstępne potwierdziły, że jest to ponad 120 gramów amfetaminy w postaci proszku i kryształów.

Czytaj: Remont torowiska na ul. Perłowej w Bydgoszczy. Prace nabierają tempa! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Bydgoszczanin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, by wczoraj (14 stycznia) usłyszeć zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. Policjanci za pośrednictwem prokuratora będą wnioskować o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego. Za posiadanie znacznej ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Jak w skali od 1 do 5 oceniasz pracę bydgoskiej policji?
Tak bydgoska policja walczy z piratami drogowymi!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE