Bydgoscy urzednicy walczą z PASOŻYTEM! Chcą się go pozbyć z miasta

i

Autor: Pixabay Bydgoscy urzednicy walczą z PASOŻYTEM! Chcą się go pozbyć z miasta

Bydgoscy urzędnicy walczą z PASOŻYTEM! Chcą się go pozbyć z miasta

2021-02-24 12:32

W najbliższych dniach rozpoczną się prace pielęgnacyjne przy drzewostanie w Parku Jana Kochanowskiego, na skwerze Krzysztofa Komedy oraz przy ul. Solskiego. Usunięta zostanie jemioła, która atakuje osłabione drzewa. Bydgoscy urzędnicy sukcesywnie, w ramach zlecanych zabiegów pielęgnacyjnych, prowadzą walkę z tym pasożytem.

Bydgoscy urzędnicy walczą z PASOŻYTEM! Chcą się go pozbyć z miasta

W czwartek, 25 lutego rozpoczną się prace pielęgnacyjne przy drzewach rosnących w Parku Jana Kochanowskiego i na Skwerze Krzysztofa Komedy. Zabiegi będą polegały na oczyszczeniu drzew z jemioły. We wskazanych terenach zielonych porażone pasożytem są 23 klony, 5 głogów i wierzba. Cięcia pielęgnacyjne ze wskazaniem do usunięcia jemioły, będą wykonywane także na terenie zieleni między ul. Solskiego i Gackowskiego. Porażone jemiołą w tym miejscu są 2 grochodrzewy. W przypadku prac prowadzonych w najbliższych dniach, ze względu na szeroki zakres prac na wysokościach konieczne jest wydzielenie specjalnej strefy, która będzie niedostępna dla mieszkańców. Ograniczenia w parku i na skwerze jest konieczne aby ograniczyć zagrożenie dla spacerowiczów. Utrudnienia potrwają do końca lutego. Usunięcie pasożyta ma na celu poprawę kondycji roślin oraz przyczyni się do ograniczenia strefy porażenia innych drzew. Ze względu na zmiany klimatu problemem w warunkach miejskich staje się nasilająca się w ostatnich latach obecność jemioły na drzewach. 

Zobacz koniecznie: Szokująca wizja jasnowidza Jackowskiego. Mówi o potwornej STRZELANINIE?! Jego słowa nie pozostawiają złudzeń

Urząd Miasta w Bydgoszczy zlecił usunięcie z drzew jemioły

- W zależności od rozmiaru porażenia drzewa, stosujemy różne warianty jej usuwania, jednak jest to proces dość żmudny, ponieważ nasiona tego pasożyta przenoszone są na przykład na nogach ptaków - wyjaśniają bydgoscy urzędnicy i dodają: - Mocno rozwinięta jemioła pobiera tyle składników mineralnych, że jest w stanie doprowadzić dane drzewo do obeschnięcia.

Tereny zieleni miejskiej podlegają regularnym zabiegom pielęgnacyjnym, które są niezbędne do ich prawidłowego wzrostu. Do tych zabiegów należą poza usuwaniem jemioły, również cięcia w koronach drzew. W ramach regularnych prac dokonujemy cięć zarówno młodych drzew, które pozytywnie wpływają na ich wzrost, ale także prowadzimy prace w starym drzewostanie, gdzie mamy do czynienia z wielowiekowymi okazami. W zeszłym roku takie prace prowadzone były na Kapuściskach i przy ul. Stromej na Szwederowie. Prace objęły ok. 60 drzew, głównie klonów zwyczajnych.

Sprawdź: Zmiana czasu z zimowego na letni 2021. Kiedy przestawiamy zegarki? [2021 ROK ZMIANA CZASU]

W Bydgoszczy znów prószy śnieg. Są trudne warunki na drogach

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki