Egzamin ósmoklasisty 2022. CKE jasno o obowiązkowych maseczkach na egzaminie. Obowiązują konkretne wytyczne dla ósmoklasistów!

2022-04-20 13:56
Egzamin ósmoklasisty
Autor: SHUTTERSTOCK Egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty 2022 z powodu pandemii koronawirusa w Polsce został przeniesiony na inny termin i odbędzie się dopiero w dniach 24-26 maja. Ze względów bezpieczeństwa, w poprzednich latach na egzaminach obowiązywał rygor sanitarny. Czy tak będzie również podczas egzaminu ósmoklasisty 2022? Czy uczniowie będą musieli przyjść w maseczkach? Dyrektor CKE wydał ważny komunikat, który rozwiewa wszelkie wątpliwości. Zobaczcie wytyczne, które będą obowiązywały podczas egzaminu ósmoklasisty 2022!

Egzamin ósmoklasisty 2022 rozpocznie się już 24 maja. W ciągu trzydniowego maratonu uczniowie zmierzą się z egzaminem z języka polskiego, matematyki i języka obcego (najczęściej angielskiego). Zostało już niewiele czasu na przygotowania do egzaminu i sprawdzenia wszystkich niezbędnych informacji. Nowy komunikat dotyczący egzaminu ósmoklasisty wydał ostatnio dyrektor CKE. Poznajcie szczegóły!

Egzamin ósmoklasisty 2022: czy maseczki są obowiązkowe?

Uczniowie powinni wiedzieć, że w związku ze zmianą zasad epidemicznych związanych z COVID-19, określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz. 679), zmianie ulegną także wytyczne dotyczące przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty. To właśnie na podstawie tych pandemicznych przepisów, przyjście w maseczce na egzamin było obowiązkowe. Od 2022 roku ma się to jednak zmienić - wynika z informacji dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 19 kwietnia 2022 r. o wytycznych zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego podczas egzaminów przeprowadzanych w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu 2022 roku. - Odrębne wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów nie będą obowiązywały - tłumaczy dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE).

Przeczytaj koniecznie: Jak się ubrać na egzamin ósmoklasisty 2022? Ten strój to GRUBA przesada. To nie SIŁOWNIA, ani DYSKOTEKA!

- Podczas egzaminów zewnętrznych przeprowadzanych od maja 2022 r. do sierpnia 2022 r. nie będą obowiązywały – wzorem lat 2020–2021 – odrębne wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów - poinformował dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE)

Co to oznacza dla ósmoklasistów? Z informacji zawartych w komunikacie dyrektora CKE wynika, że podczas egzaminów obowiązują "Wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego", opracowane przez MEiN, Ministerstwo Zdrowia oraz GIS, dostępne pod adresem: https://www.gov.pl/attachment/a8b03c77-bffc-42fe-a959-1ff5bc930089. - Wytyczne obowiązują w zakresie, w jakim dotyczą one sytuacji egzaminacyjnej - wyjaśniono w komunikacie CKE. Oznacza to, że maseczki na egzaminie ósmoklasisty 2022 nie będą obowiązkowe.

Przeczytaj koniecznie przed egzaminem ósmoklasisty 2022 z języka polskiego: Egzamin ósmoklasisty 2022. Lektury obowiązkowe na egzaminie z polskiego. To trzeba znać! [LEKTURY OBOWIĄZKOWE 2022 LISTA]

Sonda
Egzamin ósmoklasisty 2022. Denerwujesz się przed testem?
Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło uczniom w Bydgoszczy?

Szybka powtórka z lektur do egzaminu.

Posłuchaj podcastów ze streszczeniami lektur.

Listen to "Rok 1984 - George Orwell - streszczenie lektury - posłuchaj podcastu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Lektury szkolne" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE