Egzamin zawodowy 2022 - ODPOWIEDZI, ARKUSZE, ZADANIA 12.01.2022

i

Autor: Piotr Hukalo/East News Egzamin zawodowy 2022 - ODPOWIEDZI, ARKUSZE, ZADANIA 12.01.2022

Egzamin ósmoklasisty 2022: Język angielski. Musisz to umieć!

2022-01-12 13:40

Egzamin ósmoklasisty 2022, język angielski. To musisz umieć! Co będzie na egzaminie ósmoklasisty 2022 z angielskiego? Egzaminacyjny maraton rusza już niedługo, a tysiące młodych osób zachodzi w głowę, jak się do niego przygotować. W tym artykule podpowiadamy, co musicie wiedzieć z języka angielskiego, żeby zdać egzamin bez większych problemów. Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka angielskiego już 26 maja 2022 roku.

Egzamin ósmoklasisty 2022: Najważniejsze informacje

Egzamin ósmoklasisty jest pierwszym dużym testem dla wielu młodych osób. Zgodnie z harmonogramem CKE egzamin ósmoklasisty 2022 odbędzie się w dniach 24-26 maja 2022. Jaka będzie kolejność egzaminów?

  • Wtorek (22 maja): język polski,
  • środa (23 maja): matematyka,
  • czwartek (26 maja): język obcy nowożytnym (dla większości to zwykle j. angielski).

Zobacz koniecznie, to Ci pomoże: Egzamin ósmoklasisty 2021 angielski: Jak napisać e-mail, zaproszenie lub wpis na blogu? [Tworzenie wypowiedzi pisemnej na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego]

Za rozwiązanie zadań na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego w 2022 roku można uzyskać maksymalnie 55 punktów (o 5 punktów mniej niż to było w poprzednich latach), w tym: 34 pkt – zadania zamknięte, 21 pkt – zadania otwarte. Na napisanie całości będziecie mieć 90 mi. Powodzenia!

Zobacz koniecznie: Egzamin ósmoklasisty 2022. Przecieki z języka angielskiego. Jakie zadania będą na egzaminie z języka obcego?

Sonda
Czy egzamin ósmoklasisty to dobry pomysł na sprawdzenie wiedzy ucznia?

Egzamin ósmoklasisty 2022. To trzeba umieć! Wymagania

Egzamin ósmoklasisty w 2022 roku będzie przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej. W praktyce ma to oznaczać, że będzie nieco łatwiejszy. Wymagania egzaminacyjne publikujemy poniżej. Ten materiał musicie przyswoić przed 26 maja!

  • I. Znajomość środków językowych:

Musisz posługiwać się podstawowym zasobem środków językowych (leksykalnych, gramatycznych, ortograficznych oraz fonetycznych). Pozwolą Ci zrealizować pozostałe wymagania.

  • II. Rozumienie wypowiedzi:

Musisz rozumieć proste wypowiedzi ustne artykułowane wyraźnie, w standardowej odmianie języka, a także proste wypowiedzi pisemne.

  • III. Tworzenie wypowiedzi:

Uczeń musi samodzielnie formułować krótkie, proste, spójne i logiczne wypowiedzi pisemne (np. wiadomość, e-mail, wpis na blogu). To opisywanie ludzi, zwierząt, przedmiotów, miejsc i zjawisk. Potrzebna Ci będzie umiejętność opowiadania o czynnościach, doświadczeniach i wydarzeniach z przeszłości i teraźniejszości. Będziesz musiał(a) opisać swoje upodobania, wyrazić i uzasadnia opinie, przedstawić opinie innych osób.

  • IV. Reagowanie na wypowiedzi:

Uczeń powinien uczestniczyć w rozmowie i w typowych sytuacjach reagować w sposób zrozumiały, adekwatnie do sytuacji komunikacyjnej, w formie prostego tekstu. W praktyce chodzi o korzystanie z wymienionych poniżej umiejętności. Uczeń:

- przedstawia siebie i inne osoby,

- nawiązuje kontakty towarzyskie; rozpoczyna, prowadzi i kończy rozmowę; podtrzymuje rozmowę w przypadku trudności w jej przebiegu (np. prosi o wyjaśnienie, powtórzenie, sprecyzowanie; upewnia się, że rozmówca zrozumiał jego wypowiedź),

- uzyskuje i przekazuje informacje i wyjaśnienia (np. wypełnia formularz/ankietę),

- wyraża swoje opinie, pyta o opinie, zgadza się lub nie zgadza się z opiniami,

- wyraża swoje upodobania, intencje i pragnienia, pyta o upodobania, intencje i pragnienia innych osób,

- składa gratulacje, odpowiada na gratulacje,

- zaprasza i odpowiada na zaproszenie,

- proponuje, przyjmuje i odrzuca propozycje, zachęca,

- prosi o radę i udziela rady,

- pyta o pozwolenie, udziela i odmawia pozwolenia,

- ostrzega, nakazuje, zakazuje, instruuje,

- wyraża prośbę oraz zgodę lub odmowę spełnienia prośby,

- wyraża uczucia i emocje (np. radość, smutek, niezadowolenie, zdziwienie, nadzieję, obawę),

- stosuje zwroty i formy grzecznościowe.

Egzamin ósmoklasisty 2022. Tak to wyglądało rok temu! [GALERIA]

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają