Zadania i odpowiedzi

Egzamin ósmoklasisty 2024: matematyka. Arkusze CKE i poprawne odpowiedzi od ekspertów! Materiał aktualizowany

2024-05-15 13:33

Egzamin ósmoklasisty 2024, matematyka. Czas na królową nauk. W środę, 15 maja uczniowie ósmych klas szkół podstawowych zmierzyli się z zadaniami z matematyki. Egzamin rozpoczął się o godz. 9.00 i trwał 100 minut. Jakie zadania pojawiły się na arkuszu egzaminacyjnym? W tym artykule podaliśmy arkusze CKE egzaminu ósmoklasisty z matematyki i rozwiązania do zadań.

Egzamin ósmoklasisty 2024. Arkusze CKE i odpowiedzi z matematyki

W drugim dniu egzaminów ósmoklasisty 2024 uczniowie sprawdzają swoją wiedzę z matematyki. Jest to egzamin obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, żeby ukończyć szkołę podstawową. Na szczęście egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Liczba punktów zdobytych podczas egzaminu ósmoklasisty ma jednak wpływ na rekrutację do szkół ponadpodstawowych, dlatego każdy uczeń powinien się starać o jak najwyższy wynik. Na egzamin ósmoklasisty z matematyki, oprócz przyborów do pisania można było wziąć wyłącznie linijkę. Niedozwolone jest korzystanie z kalkulatorów oraz telefonów komórkowych.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki rozpoczął się w środę, 15 maja o godz. 9.00. Uczniowie mieli 100 minut na rozwiązanie testu. Później Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniła arkusze. Zadania z matematyki i rozwiązania do nich publikujemy poniżej! Eksperci z serwisu "Matematyka Gryzie" mają pierwsze odpowiedzi!

Egzamin ósmoklasisty 2024. Terminy dodatkowe

Uczniowie, którzy z powodów losowych lub zdrowotnych nie mogą przystąpić do egzaminu ósmoklasisty w pierwotnym terminie, mogą to zrobić w terminach dodatkowych:

  • język polski – 10 czerwca 2024 r. (poniedziałek) – godz. 9:00
  • matematyka – 11 czerwca 2024 r. (wtorek) – godz. 9:00
  • język obcy nowożytny – 12 czerwca 2024 r. (środa) – godz. 9:00.

QUIZ. Matematyka dla dzieci z podstawówki. Bez 7/10 spalisz się ze wstydu

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś banalnego. Równoległobok jest...
Młodzi mężczyźni po zdewastowaniu bloku bezwstydnie prężyli muskuły do kamery

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki