egzamin ósmoklasisty

i

Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Egzamin ósmoklasisty z matematyki 2024: Zbawienne zmiany dla uczniów. Wszyscy odetchnęli z ulgą

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty z matematyki 2024: Zbawienne zmiany dla uczniów. Wszyscy odetchnęli z ulgą

2024-03-23 5:08

Egzamin ósmoklasisty z matematyki zaplanowano na 15 maja 2024 roku. Królowa nauk zazwyczaj wywołuje u młodych uczniów konkretne uczucie stresu. Na szczęście przed tegorocznym egzaminem ósmoklasisty mamy do przekazania dobre wieści. Podczas E8 z matematyki zdających będą obowiązywać nowe zasady, które powinny im przypaść do gustu. O co chodzi? Wyjaśniamy poniżej.

Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami. To bardzo ważny moment w edukacji nastolatków, którzy chcą się dostać do wymarzonych szkół ponadpodstawowych, zadowolić samych siebie i rodziców. Powtórkę materiału warto rozpocząć jeszcze przed świętami wielkanocnymi. Przypomnijmy - początek E8 zaplanowano na 14 maja. Wówczas zdający zmierzą się z językiem polskim. Następnego dnia przyjdzie kolej na matematykę, a 16 maja finał w postaci języka obcego nowożytnego. Nasi dziennikarze postarają się pomóc uczniom. Przeprowadziliśmy analizę zmian, z którymi warto się zaznajomić przed startem egzaminu. W tym materiale skupiamy się na matematyce, zwanej królową nauk. Dalszy ciąg naszego artykułu znajdziecie pod galerią z przykładowym arkuszem.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki. Rozwiąż zadania i przygotuj się do testu

Egzamin ósmoklasisty matematyka 2024: Te zmiany spodobają się uczniom

Szalejąca w latach 2019-2021 pandemia koronawirusa przyniosła m.in. ważne zmiany, dotyczące egzaminów ósmoklasisty i matur. Obszerny materiał, omawiający zmiany w przepisach znajdziecie w tym miejscu. Teraz spójrzmy na matematykę, ponieważ CKE ma w tym temacie dobre wieści. Nawet jeżeli nie będziecie znali rozwiązań do niektórych zadań, to jeszcze nie musi oznaczać porażki. Dlaczego?

Zmniejszona została liczba zadań otwartych w arkuszu egzaminacyjnym. Łącznie, do zdobycia będzie 25 punktów, z czego aż 15 będzie można uzyskać za zadania zamknięte. W ostateczności można się zdecydować na strzelenie w jedną z odpowiedzi, co przecież również przynieść sukces. Na rozwiązanie wszystkich zadań uczniowie mają 100 minut, czyli nieco ponad półtorej godziny. W szczególnych przypadkach (orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, zaświadczenie o stanie zdrowia, Orzeczenie Rady Pedagogicznej itd.) egzamin może zostać wydłużony do 150 minut.

Na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty uczniowie powalczą z zmniejszą liczbą zadań (wymogi są zapisane w rozporządzeniu ministra edukacji, a nie w podstawie programowej), a wymagania egzaminacyjne będą okrojone z najtrudniejszych zagadnień. Miejmy nadzieję, że to pozytywnie wpłynie na uzyskane wyniki. 

Te memy po egzaminie ósmoklasisty rozbawiają do łez. Zobacz galerię ze zdjęciami

Egzamin Ósmoklasisty 2022. Czy Zemsta Fredry zaskoczyła uczniów?
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki