Pierwszy przystanek wiedeński już działa! Czy poprawi bezpieczeństwo na ul. Focha?

i

Autor: Urząd Miasta Bydgoszczy

Kolejny przystanek wiedeński w Bydgoszczy! Gdzie i kiedy rozpoczną się prace?

2019-11-04 18:00

Ta informacja z pewnością ucieszy wszystkich mieszkańców naszego miasta, którzy na co dzień korzystają z tramwajów. - Wkrótce zlecimy przygotowanie koncepcji kolejnych przystanków wiedeńskich. Dzięki wyniesionej jezdni pasażerom zdecydowanie łatwiej wsiadać do tramwaju i są bezpieczniejsi - wyjaśnia ZDMiKP.

Przypomnijmy, że pierwszy przystanek wiedeński został oddany do użytku z końcem sierpnia na placu Teatralnym w kierunku ronda Jagiellonów.

Zobacz także: Pierwszy przystanek wiedeński już działa! Czy poprawi bezpieczeństwo na ul. Focha? 

Jak działa przystanek wiedeński?

Przebudowany południowy pas ruchu w kierunku ul. Jagiellońskiej w momencie zatrzymania się tramwaju pełni też funkcję wygodnego peronu. Poziom podłogi w tramwaju jest prawie taki sam jak wyniesionej jezdni. Takie rozwiązanie poprawia też bezpieczeństwo. Wymusza zredukowanie prędkości przez kierowców, którzy chcą przejechać przez obszar przystanku.

Gdzie jeszcze powstaną takie przystanki?

- Teraz przygotowujemy się do zlecenia prac na nad koncepcja kolejnych przystanków tego typu. Zależy nam na tym, by powstały one w pierwszej kolejności na ulicy Gdańskiej od Jagiellońskiej do Kamiennej. W ramach prac nad koncepcją w pierwszej kolejności. Projektanci przeanalizują optymalną lokalizację przystanków wzdłuż tej ulicy oraz na skrzyżowaniu z ulicą Jagiellońską. Możliwa będzie również ich dyslokacja - wyjaśnia ZDMiKP w Bydgoszczy.

Następnie określone zostaną parametry wszystkich przystanków oraz sposób wykonania.

Przeczytaj także: Peron wiedeński w Bydgoszczy ma kilka tygodni i już jest uszkodzony