Koronawirus. Jakie zadania ma straż miejska? Wojewoda wprowadza nowe rozwiązania

2020-10-19 15:32 EIB
Koronawirus. Jakie zadania na straż miejska. Wojewoda wprowadza nowe rozwiązania
Autor: UM Bydgoszcz Koronawirus. Jakie zadania na straż miejska. Wojewoda wprowadza nowe rozwiązania

Urząd miasta w Bydgoszczy informuje mieszkańców, że Straż Miejska obecnie realizuje przede wszystkim zgłoszenia związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Natomiast pozostałe działania wykonywane są w miarę możliwości w ramach posiadanych sił i środków. Wprowadzone rozwiązanie wynika z polecenia wojewody.

Zgodnie z nowym poleceniem Wojewody Kujawsko–Pomorskiego, od dnia 13 października 2020 roku został wyznaczony nowy zakres działań dla Straży Miejskiej w Bydgoszczy:

  • dokonywanie dyslokacji patroli straży gminnych (miejskich) zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji
  • organizacja wspólnych patroli z Policją zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji
  • prowadzenie innych form współpracy straży gminnych (miejskich) z właściwymi terytorialnie jednostkami Policji, w tym w szczególności odnośnie weryfikacji realizacji nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa powszechnie obowiązującego, w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji.

Wojewoda Kujawsko–Pomorski polecił również, aby pozostałe zadania straży miejskiej były realizowane głównie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonywanych ww. nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa powszechnie obowiązującego, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

Zobacz także: Bydgoszcz. Gdzie zrobić badanie na koronawirusa na NFZ, za darmo? Jakie są kolejki?

Tak będzie wyglądał szpital polowy na Narodowym