Koronawirus w Polsce, 22 września. Ile przypadków? Kujawsko-Pomorskie

2021-09-22 10:30
Koronawirus w Polsce, 22 września. Ile przypadków? Kujawsko-Pomorskie
Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/conorlinehan Koronawirus w Polsce, 22 września. Ile przypadków? Kujawsko-Pomorskie

Koronawirus w Polsce, 22 września 2021 roku. Ile jest dziś nowych przypadków zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim i w pozostałych regionach kraju? Dzienna liczba zakażeń niebezpiecznie zbliża się do poziomu 1000 przypadków dziennie. Wówczas – jak zapowiada Ministerstwo Zdrowia – wprowadzone zostaną obostrzenia. To IV fala pandemii COVID-19.

Koronawirus w Polsce, 22 września. Ile dziś przypadków zakażeń? Jak zmienia się dramatyczny bilans zgonów wśród osób chorych na COVID-19? Publikujemy najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej i IV fali koronawirusa w Polsce.

– Mamy 882 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem – informują przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia w najnowszym komunikacie o koronawirusie w Polsce. W ciągu ostatniej doby w całym kraju potwierdzono śmierć kolejnych 20 osób chorych na COVID. – Z powodu COVID-19 zmarło sześć osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 14 osób – podaje MZ.

Najwięcej nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce potwierdzono dziś na terenie województw: lubelskiego (152), mazowieckiego (146), łódzkiego (77), zachodniopomorskiego (61), małopolskiego (57), śląskiego (53), podlaskiego (52), wielkopolskiego (51), dolnośląskiego (49), podkarpackiego (47), warmińsko-mazurskiego (43), pomorskiego (40), kujawsko-pomorskiego (16), opolskiego (12), lubuskiego (11), świętokrzyskiego (6).

Kujawsko-Pomorskie. COVID-19 w regionie

W województwie kujawsko-pomorskim odnotowano dziś 16 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2. Potwierdzono też śmierć kolejnej osoby chorej na COVID-19 (choroby współistniejące).

Koronawirus w Kujawsko-Pomorskiem. Lista powiatów z nowymi zakażeniami

  • bydgoski – 1
  • grudziądzki – 1
  • inowrocławski – 1
  • lipnowski – 1
  • toruński – 1
  • żniński – 2
  • Bydgoszcz – 5
  • Grudziądz – 2
  • Toruń – 1
  • Włocławek – 1.
Poradnik zdrowie - różnica między COVID-19 a przeziębieniem i grypą

Dzienna liczba zakażeń zbliża się do granicy 1000 przypadków dziennie. Gdy zostanie przekroczona, rząd wprowadzi nowe obostrzenia. Jakie? Wiemy, że będą uruchamiane w poszczególnych powiatach o największej liczbie zakażeń. Wpływ na ich „stopień” będzie miał też procent osób zaszczepionych w danym regionie. Szczegóły mają zostać ogłoszone wówczas, gdy dzienne bilanse liczby zakażeń i nowych przypadków potwierdzonych testami przekroczą tysiąc.

Koronawirus: Kujawsko-Pomorskie. Dane z 21 września

Tylko we wtorek, 21 września, w woj. kujawsko-pomorskim potwierdzono 43 przypadki zakażeń. W całym kraju było ich ponad 700. W regionie odnotowano też dwa kolejne przypadki śmierci osób chorych na COVID-19. W obu przypadkach – jak podaje Ministerstwo Zdrowia – zmarli pacjenci cierpieli też na inne choroby, współistniejące.

Sonda
Czy boisz się czwartej fali koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE