Śmierć Michała (20l.) z Bydgoszczy. Koronawirus zabił go w 5 dni. Szczegóły [WIDEO]

2020-10-13 14:41 SKRAB, KORZ, KM
20-letni Michał z Bydgoszczy nie żyje. Był zakażony koronawirusem
Autor: Reprodukcja Alex Marcinowski

Wracamy do sprawy tragicznej śmierci ucznia z Bydgoszczy, który przegrał walkę z COVID-19. Michał miał dopiero 20 lat i całe życie przed sobą. Uczeń Zespołu Szkół Specjalnych numer 30 w Bydgoszczy cieszył się ogromną sympatią, a jego koledzy i nauczyciele nie mogą się otrząsnąć z tej tragedii. - Miał w sobie coś takiego, że ludzie się do niego uśmiechali - wspominają zmarłego. Śmierć Michała przeżywa cała Bydgoszcz.

Koronawirus zabił Michała z Bydgoszczy. Słowa pracowników szkoły chwytają za serce

- Nie mogę w to uwierzyć. Jeszcze dwa tygodnie temu widziałam go w szkole. Był taki jak zawsze. Uśmiechnięty. Biło od niego dobro. On był taki szarmancki. Taki dobrze wychowany w starym stylu - mówi nam jeden z pracowników Zespołu Szkół Specjalnych numer 30 w Bydgoszczy.

Michał, bo o nim mowa był w szkole znany i popularny. Do szkoły chodzą dzieci i młodzież potrzebująca większego wsparcia i miłości niż ich rówieśnicy. Michał angażował się we wszystkie społeczne akcje w szkole. - Bardzo kochał go starszy brat i mama. Dbali o niego jak tylko mogli - mówi pracownik szkoły w rozmowie z "Super Expressem".

Czytaj też: Rośnie liczba ognisk koronawirusa w woj. kujawsko-pomorskim. COVID-19 jest już w kurii i zakładzie karnym

Dwa tygodnie temu Michał źle się czuł. Wszystko wskazywało na to, że to normalne powikłania po infekcji. Dopiero gdy lekarze zrobili test okazało się, że Michał ma koronawirusa. W środę (7.10.2020) chłopak trafił do szpitala zakaźnego. Tam jeszcze w piątek nic nie wskazywało na to, że 21-letni młody mężczyzna już z niego nie wyjdzie. W minioną niedzielę zmarł. Przyczyną śmierci ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa.

- Dla nas, którzy go znaliśmy to szok. Dramat dla rodziny jest ogromny. Oni go tak kochali. Bardzo im współczujemy. Dla nich to ogromna tragedia - mówi nam pracownik szkoły, do której chodził Michał.

Szkoła, w której uczył się Michał przeszła na zdalne nauczanie. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 135 278/3 101 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - stan na 13.10.2020.

20-letni Michał nie żyje. Był zarażony koronawirusem