Mundurowi informowali bezdomnych o nowych obostrzeniach [ZDJĘCIA]

2020-04-06 11:05 EIB

Policjanci odwiedzili jadłodajnie przy bydgoskiej Bazylice. Nie bez powodu. Pracownikom i wolontariuszom przekazali ulotki o nowych obostrzeniach. Wszystko po to, aby wiedza o zasadach bezpieczeństwa dotarła również do tych, którzy nie mają dachu nad głową i nie mają możliwości bezpośredniego dostępu do mediów.

Pomysł na przekazanie ulotek z informacjami o nowych zasadach bezpieczeństwa narodził się, gdy jeden z policjantów w rozmowie z osobą bezdomną dowiedział się, że nie wie jakie są obostrzenia. Z prostej przyczyny. Nie każda z tych osób ma bezpośredni dostęp do mediów. Większość z nich nie posiada telefonów komórkowych, czy też tabletów. Nie zawsze mają możliwość obejrzeć wiadomości w telewizji i dowiedzieć się co aktualnie dzieję się w kraju.

Przeczytaj: Zaostrzona kwarantanna. Czego nie wolno robić od 1 kwietnia? Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

Dlatego w sobotę (4.04.2020) bydgoscy policjanci wspólnie z żandarmerią wojskową oraz strażnikami miejskimi odwiedzili jadłodajnie przy Bazylice. Tam przekazali pracownikom i wolontariuszom ulotki informacyjne o nowych obostrzeniach. Następnie wyznaczona przez nich osoba przekazywała ulotki tym, którzy przyszli na posiłek. Oczywiście wszystko odbywało się zgodnie z przyjętymi zasadami bezpieczeństwa.

Policjanci będą starali się docierać do jeszcze większej ilości osób bezdomnych.

ZOBACZ: Koronawirus w Bydgoszczy. Chorych jest już prawie 250 osób. Nie żyją dwie kobiety

Tak policja walczy z koronawirusem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus w Bydgoszczy - tu znajdziesz wszystkie informacje