Nowe rondo w Myślęcinku jest już przejezdne

2020-06-03 13:34 EIB
Nowe rondo w Myślęcinku jest już przejezdne
Autor: UM Bydgoszcz Nowe rondo w Myślęcinku jest już przejezdne

W środę rano (3.06.2020) otwarte dla ruchu samochodowego zostało nowe rondo w Myślęcinku. Inwestycja ma poprawić płynność ruchu oraz bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców. W ciągu najbliższych tygodni wykonane zostaną chodniki, drogi rowerowe i dokończona zostanie budowa buspasów na ul. Gdańskiej.

Nowe rondo powstało w miejscu starego skrzyżowania z ulicą Rekreacyjną. Wokół jezdni budowane są chodniki z elementami ułatwiającymi poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami. W ciągu kilku najbliższych tygodni wykonane zostaną również drogi rowerowe.

Prowadzone są też ostatnie prace przy budowie buspasów na ul. Gdańskiej. Do końca tygodnia zakończy się układanie nawierzchni po zachodniej stronie ulicy. Kierowcy mogą spodziewać się zwężenia drogi i ograniczeń prędkości. Po zakończeniu tych robót wykonawca rozpocznie prace przy oznakowaniu trasy, nasadzeniu drzew i porządkowanie terenu. Ustawione zostaną ławki i wiaty przystankowe. Cała inwestycja wraz z rondem przy połączeniu z ul. Rekreacyjną kosztuje 10 mln zł. Jest w oparciu o środki unijne ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

ZOBACZ: Bielawy. GROZA na przejeździe kolejowym! Ciężarówka ZDERZYŁA SIĘ z lokomotywą! [ZDJĘCIA]

Buspasy na ul. Gdańskiej ułatwią przejazd autobusom szczególnie w czasie dużych imprez organizowanych w Myślęcinku.  Warto podkreślić, że w bezpośrednim sąsiedztwie ronda w ramach innego projektu, powstanie parking typu P+R (parkuj i jedź) umożliwiający wygodną przesiadkę na tramwaj.

Poszukiwania Piotra Nowarkiewicza. Do akcji włączył się Krzysztof Rutkowski. Gdzie jest 16-latek?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.