"Rzucił się na nią i przygniótł własnym ciałem". Sędzia zgwałcił sędzię? Takiego skandalu w Polsce jeszcze nie było!

2021-03-17 14:14
Rzucił się na nią i przygniótł własnym ciałem. Sędzia zgwałcił sędzię? Takiego skandalu w Polsce jeszcze nie było!
Autor: Pixabay "Rzucił się na nią i przygniótł własnym ciałem". Sędzia zgwałcił sędzię? Takiego skandalu w Polsce jeszcze nie było!

Takiego skandalu w Polsce jeszcze nie było. Sędzia Sądu Rejonowego w Bydgoszczy, Jakub K., będzie odpowiadał przed sądem za zgwałcenie po pijanemu swojej koleżanki z pracy, też sędzi. Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował właśnie do Sądu akt oskarżenia przeciwko Jakubowi K. Przedstawione mu zarzuty dotyczą zgwałcenia oraz naruszenia czynności narządu ciała sędzi. Sędziemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Jakub K. nadal jest sędzią. Po tym, jak przedstawiono mu zarzuty zmniejszono jego wynagrodzenie o 40 procent. Jest zawieszony w wykonywaniu obowiązków. Sędzie Jakub K. w Bydgoszczy jest znaną postacią. Nie tylko ze względu na prace zawodową, ale też z tego powodu, że ma dusze artystyczną. W galeriach można było podziwiać jego obrazy. Sędzia artysta uchodził za amanta. Nie jest tajemnicą, że sędzia Jakub K. miał romans, że swoja koleżanka z pracy. Pani sędzia była mężatką. Romans był burzliwy. Plotkowano o nim w całym sądzie. Pani sędzia postanowiła definitywnie zakończyć go dwa lata temu. W poniedziałek, 3 czerwca 2019, roku w Bydgoszczy Jakub K. stanął pod drzwiami swojej byłej kochanki. Wydzwaniał do niej. Pani sędzia wpuściła swojego kolegę z pracy do domu. Tam zorientowała się, że jest on pod wpływem alkoholu. Wcześniejsze relacje nie wskazywały na to, że musi się go obawiać. W krótkim czasie po wpuszczeniu sędziego, pokrzywdzona odbyła kilka rozmów telefonicznych, z których przysłuchujący się im Jakub K. wywnioskował, że jest w domu sama. Wtedy miał zaczęć zachowywać się nachalnie i próbować całować sędzię, przeciw czemu ta zdecydowanie zaprotestowała.

Zobacz koniecznie: Sędzia z Bydgoszczy oskarżony o gwałt stracił immunitet

Skandal w bydgoskim sądzie. Sędzia miał zgwałcić sędzię

Jakby tego było mało, Jakub K. miał rzucić się na nią i przygnieść własnym ciałem, doprowadzając przemocą do obcowania płciowego. W trakcie napaści miał bić swoją ofiarę po głowie, próbować dusić, a także spowodować u niej obrażenia skutkujące naruszeniem czynności narządu ciała trwającym nie dłużej niż 7 dni.

Zaatakowanej kobiecie udało się wyswobodzić i wezwać pomoc.

Po uchyleniu immunitetu Jakubowi K. przedstawiono zarzut z art. 197 § 1 k.k. i art. 157 § 2 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.

Oskarżony nie odniósł się do zarzutu i odmówił złożenia wyjaśnień.

Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. W toku postępowania wobec sędziego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 500 tysięcy złotych oraz zakazu opuszczenia kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.

Sprawdź: Bestialsko zabił Agnieszkę. Ciało policyjnej psycholog zakopał w metalowym garażu

Sędzia wyrzucił dziecko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE