Schowali zwłoki noworodka do dziupli w drzewie! 18-letni ojciec wyszedł już z więzienia

i

Autor: reprodukcja Piotr Lampkowski

Horror w Grudziądzu!

Ukryli zwłoki noworodka w dziupli. 18-letni ojciec znowu cieszy się wolnością

2022-09-14 10:56

Grudziądz. Zwłoki noworodka były zawinięte w reklamówkę i ukryte w dziupli. Po tym koszmarnym odkryciu aresztowano Julię i Pawła. Ciało maleństwa zostało tam umieszczone prawdopodobnie co najmniej pół roku temu. Teraz w tej sprawie prokuratura prowadzi śledztwo.

Grudziądz: Młodzi rodzice schowali zwłoki dziecka w dziupli. 18-letni Paweł wyszedł z więzienia

Sąd na początku sprawy aresztował na 3 miesiące 17-letnią Julię, a 18-letniego Pawła na miesiąc. Teraz prokuratura nie wystąpiła o dalszy areszt dla młodego ojca. - Prokurator prowadzący sprawę, po dodatkowym przesłuchaniu doszedł do wniosku, że na tym etapie postępowania dalsze stosowania aresztu tymczasowego, jako środka zapobiegawczego, jest bezzasadne - mówi w rozmowie z "Super Expressem" prokurator Magdalena Chodyna, zastępca prokuratora rejonowego w Grudziądzu.

Nie przegap: Horror! Znaleźli szczątki noworodka w Grudziądzu. Zatrzymano nastolatków

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Marsz dla uczczenia pamięci 6-tygodniowej Adusi, która zmarła w Grudziądzu

Julia ma zaledwie 17 lat, a jej chłopak Paweł - 18. Według naszych informacji, Julia pół roku temu miała urodzić dziecko. Dziewczyna nikomu o tym nie powiedziała. Nikogo nie było też przy porodzie. Następnego dnia miał dowiedzieć się o tym jej chłopak, Paweł. Nastolatka miała mu sama o tym powiedzieć. Przekazała, że dziecko nie żyje, a jego malutkie ciało jest zawinięte w worek foliowy. To, co Julia i Paweł mieli zrobić później, mrozi krew w żyłach. Razem mieli ukryć zwłoki noworodka w dziupli w drzewie!

Czytaj: 17-letnia Julia nie planowała ciąży, ale zaplanowała morderstwo noworodka?! Przerażające szczegóły tragedii z Grudziądza

Grudziądz: Trwa śledztwo w sprawie śmierci maleństwa

W połowie sierpnia 2022 roku, osoba z otoczenia Julii i Pawła, złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Śledczy znaleźli szczątki noworodka. Prokuratura prowadzi postępowanie pod kątem pozbawienia życia nowo narodzonego dziecka. Taki zarzut został postawiony Julii. Jej chłopakowi postawiono natomiast zarzut zacierania śladów.

Na wniosek prokuratury, dziewczyna została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. Młody mężczyzna na miesiąc. Teraz chłopak wyszedł na wolność. Jak dowiedział się dziennikarz "Super Expressu", młoda matka pochodzi z tak zwanego dobrego domu. Skontaktowaliśmy się z jej mamą.

- To dla nas wielka tragedia. Proszę nas nie nękać - tyle usłyszeliśmy od mamy Julii.

Sonda
Czy 17-letni Julia także powinna opuścić więzienie?
Listen to "O rodzicach, którzy nie mają już sił … być rodzicami" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE