Tak bydgoscy policjanci walczą z piratami drogowymi! To robi wrażenie [WIDEO]

i

Autor: KWP w Bydgoszczy

Tak bydgoscy policjanci walczą z piratami drogowymi! To robi wrażenie [WIDEO]

2022-01-13 14:10

Bydgoska policja wypowiada wojnę kierowcom, którzy łamią przepisy ruchu drogowego. Dron, Mobilne Centrum Monitoringu czy grupa „Speed” korzystająca z wideorejestratorów w nieoznakowanych radiowozach, to narzędzia, z których mundurowi korzystają każdego dnia.

Tak bydgoscy policjanci walczą z piratami drogowymi! To robi wrażenie

Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy można codziennie spotkać na drogach miasta i powiatu. - Głównym zadaniem funkcjonariuszy jest dbanie o bezpieczeństwo na naszych drogach. Należy pamiętać, że bezpiecznie będzie zawsze wtedy, kiedy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów ruchu drogowego. Natomiast obowiązkiem policjantów jest kontrolowanie i ujawnianie osób, które ich nie przestrzegają - wyjaśnia kom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.

Czytaj: Seniorka ukradła puszkę WOŚP ze sklepu! Szuka jej bydgoska policja [ZDJĘCIA]

Codzienna służba mundurowych niestety pokazuje, że dużo kierowców, rowerzystów czy pieszych łamie przepisy ruchu drogowego, co tym samym przekłada się to na bezpieczeństwo. Dlatego bydgoska „drogówka” podczas działań na drogach korzysta z różnych urządzeń, które pomagają w namierzaniu piratów drogowych.

Jednym z takich urządzeń to policyjny dron, który od ubiegłego roku lata nad drogami miasta i powiatu bydgoskiego. Dron to doskonałe urządzenie, które rejestruje i daje bezdyskusyjny obraz na całość zachowania kierowców na drodze.

Zobacz: Bydgoscy kierowcy notorycznie łamią przepisy! Policja pokazuje nagranie z drona

Mobilne Centrum Monitoringu, to kolejne urządzenie, a w zasadzie pojazd, który jest wyposażony w kamery. Samochód ten już od ponad 10 lat można spotkać podczas działań na przejazdach kolejowych, skrzyżowaniach czy przejściach dla pieszych.

Na wyposażeniu policjantów ruchu drogowego znajdują się też nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Właśnie z takich pojazdów korzystają między innymi policjanci z grupy „Speed”. Do dyspozycji mają również laserowe mierniki prędkości.

W 2021 roku policjanci bydgoskiej grupy "SPEED":

  • skontrolowali 17423 pojazdy,
  • ujawnili 19012 wykroczeń drogowych, z czego 11713 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących,
  • nałożyli 16626 mandatów karnych, z czego 10557 za przekroczenie prędkości,
  • skierowali 298 wniosków o ukaranie za wykroczenia drogowe,
  • zatrzymali 266 praw jazdy, w tym 216 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym,
  • zatrzymali 388 dowodów rejestracyjnych,
  • ujawnili także 75 przestępstw dotyczących ruchu drogowego.
Sonda
Jak w skali od 1 do 5 oceniasz pracę bydgoskiej policji?
Tak bydgoska policja walczy z piratami drogowymi!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE