Ksiądz naruszył celibat. Kuria zawiesiła proboszcza

i

Autor: Shutterstock Zdj. ilustracyjne.

Wszyscy w szoku

Te osoby trafią do piekła. Wiele rodzin napiętnowanych. Ksiądz grzmi i wylicza grzechy. Nie ma litości dla zwykłych Polaków

2023-05-26 11:00

Za co można pójść do piekła? Znany ksiądz z Bydgoszczy nie ma wątpliwości! Księdza Kneblewskiego zna cała Polska. Niestety, nie cieszy się on dobrą sławą. Jeszcze niedawno był bardzo aktywny na Twitterze. W jednym ze swoich wpisów wyjaśnił, kto może trafić do piekła. Znalazły się tam głównie te osoby, które żyją "na kocią łapę". Dalej było już tylko gorzej...

- Ten, kto żyje bez ślubu, ma dzieci, które nie chodzą na religię i jeszcze na dodatek są nieochrzczone - trafią do piekieł - stwierdził pod koniec stycznia 2023 roku ks. Kneblewski. Ten wpis duchownego spotkał się z ogromną falą krytyki. To jednak nie koniec. Duchowny również napomina rozwodników oraz tych, którzy żyją z partnerem bez żadnego sakramentu, strasząc ich ogniem piekielnym.

Zobacz: Ks. Kneblewski porównał WOŚP do hitlerowskiej propagandy! Biskup diecezji bydgoski nie wytrzymał. Zaskoczył wszystkich

- Dziwisz się, że związki cudzołożne, czyli niesakramentalne bywają po ludzku tak udane: żyją zgodnie, bez kłótni i awantur i prawie wszystko idzie im jak po maśle? - A po cóż diabeł miałby im przeszkadzać, skoro zmierzają przestronną i wygodną autostradą do piekła? - napisał ks. Kneblewski.

Wypowiedź księdza z Bydgoszczy jak zwykle pociągnęły za sobą falę komentarzy. Wielu użytkowników Twittera zaznaczyło, że są dobrymi ludźmi, kierują się w swoim życiu przykazaniami Boga, jednak ich życie tak bardzo się skomplikowało, że doszło do rozwodu - nie z ich winy.

Kontrowersyjny ksiądz i zakaz wypowiedzi

31 stycznia 2023 roku na stronie diecezji bydgoskiej pojawił się komunikat, w którym przekazano, że na księdza nałożono "zakaz prowadzenia działalności medialnej".

- Biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk wydał dekret, w którym zakazuje ks. prałatowi Romanowi Kneblewskiemu prowadzenie działalności medialnej. Jest on reakcją na ostatni wpis zamieszczony na portalu społecznościowym Facebook, który dotyczył zbiórki prowadzonej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wobec powyższego z dniem 31 stycznia 2023 r., zakazuję Księdzu wypowiadania się w mediach wszelkiego typu i prowadzenia działalności medialnej zarówno w Internecie jak i formie konwencjonalnej – napisano w dekrecie z 30 stycznia tego roku.

Szczegóły w tekście TUTAJ.

Sonda
Śledzisz działaności ks. Kneblewskiego w sieci?
Ksiądz Stanisław Janusz zmarł na oczach wiernych przygotowując niedzielna mszę
Nasi Partnerzy polecają