Wybory w czasie koronawirusa. Rafał Bruski wyraża stanowczy sprzeciw [CAŁY LIST]

2020-04-07 13:10
Rafał Bruski
Autor: Archiwum se.pl Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy

Prezydent Rafał Bruski skierował dziś, 7 kwietnia pismo do Komisarza Wyborczego w Bydgoszczy. Wyraża w nim stanowczy sprzeciw wobec decyzji Komisarza o utworzeniu odrębnych obwodów wyborczych m.in. w szpitalach czy domach pomocy społecznej.

Wybory w czasie koronawirusa. Rafał Bruski wyraża stanowczy sprzeciw

- Obejmując pełnienie funkcji prezydenta miasta ślubowałem wykonywanie swoich obowiązków dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców. Życie i zdrowie jest najwyższym dobrem dla każdego racjonalnie myślącego człowieka. W związku z powyższym informuję, że do czasu przesłania przez Pana Komisarza szczegółowych wytycznych sanitarnych, zatwierdzonych przez powołane do tego służby, obejmujących wszystkie procedury związane z organizacją i przeprowadzeniem wyborów, w trosce o zdrowie i życie Bydgoszczan, nie będę podejmować żadnych czynności wynikających z powołanego na wstępie postanowienia - pisze prezydent Rafał Bruski.

Całe wystąpienie TUTAJ.

PRZECZYTAJ: Lek na koronawirusa. UTP wspiera naukowców w walce z COVID-19

KORONAWIRUS BYDGOSZCZ - INFORMACJE

KoronawirusRaport: Bydgoszcz 6.04

Koronawirus w Bydgoszczy - tu znajdziesz wszystkie informacje

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE