Czy przycięte gałęzie można palić w ognisku? Straż miejska ostrzega działkowców!

2020-06-05 14:19 Krzysztof Wójcik
Straż Miejska w Elblągu daje mandaty za ogniska! Czego nie można palić?
Autor: Pixabay Straż Miejska w Elblągu daje mandaty za ogniska! Czego nie można palić?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób dopiero teraz rozpoczęła wiosenne porządki na działkach i w ogórkach. Jak co roku pojawia się ten sam dylemat, czy można spalić zielone odpady pozostałe po pielęgnacji drzew i krzewów. Bo w końcu kto nie lubi ognisk? W tym jednak przypadku sprawa nie jest taka oczywista.

Możliwość ponownego wyjścia z domu i brak obowiązku noszenia maseczek spowodowały, że chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Kto może odwiedza swój ogród czy działkę, często wykonując wszelkiego rodzaju prace porządkowe.

Straż Miejska w Elblągu przypomina, że zgodnie z art. 191 Ustawy o odpadach, obowiązuje zakaz termicznego przekształcania odpadów. Oznacza to, że istnieje absolutny zakaz spalania śmieci. Jak się okazuje, jako odpady kwalifikowane są również pozostałości po pielęgnacji roślin – tych również nie można palić w ognisku.

Choć sezon dopiero się zaczyna, strażnicy miejscy tylko od początku maja podjęli już 38 związanych z tym interwencji.

Przypominamy również, że z racji wprowadzonej selektywnej zbiórki odpadów, nie możemy też wrzucać części roślin do pojemników na odpady komunalne. Powinniśmy je zapakować w odpowiednie pojemniki lub worki i zgodnie z harmonogramem wywozów pozostawić we wskazanym miejscu odbioru.

Harmonogram odbioru odpadów dostępny jest TUTAJ.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express kliknij TUTAJ.

Super Raport 5 VI (goście: Bortniczuk, Migalski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.