Kochali się, ale jeden dzień zmienił ich życie w koszmar. Zbigniew R. podpalił żonę i usłyszał wyrok

2021-12-27 13:40
Kochali się, ale jeden dzień zmienił ich życie w koszmar. Zbigniew R. podpalił żonę i usłyszał wyrok
Autor: jerrymarx32/cc0.Pixabay.com Przed sądem w Elblągu zapadł wyrok ws. Zbigniewa R. , który polał benzyną i podpalił swoją żonę, zdj. ilustracyjne

Przed sądem w Elblągu zapadł wyrok ws. Zbigniewa R. z gminy Kisielice pod Iławą. W ub.r mężczyzna, w czasie awantury ze swoją żoną Mariolą R., polał kobietę benzyną i podpalił. Ta miału mu z kolei wcześniej wykrzyczeć w twarz, co myśli na temat jego byłej żony. 56-latka, cała w płomieniach, zaczęła zdzierać z siebie ubrania, ale traciła już skórę.

Kochali się, ale jeden dzień zmienił ich życie w koszmar. Zbigniew R. podpalił żonę

Jak informuje Fakt.pl, przed sądem w Elblągu zapadł wyrok ws. Zbigniewa R., który polał swoją żonę benzyną i podpalił. Do zdarzenia doszło na przełomie października i listopada 2020 na terenie gminy Kisielice pod Iławą. Ok. 50-letni mężczyzna pokłócił się wówczas z Mariolą R., choć wcześniej uchodzili za kochającą się parę. Po wsi, w której mieszkali, chodzili, trzymając się za rękę, i nikomu nie zawadzali, ale do czasu. Feralnego dnia 56-latka najpierw miała wypomnieć mężowi czasy, gdy był żonaty z inną kobietą, po czym ten polał kobietę benzyną i podpalił. Żona agresora zaczęła uciekać, ruszając w kierunku domu swojej sąsiadki, a po drodze zrzucała płonące ubrania. Doznała poparzeń ok. 15 procent powierzchni jej ciała, po których pozostaną jej blizny do końca życia. Jej mąż, który był w czasie zdarzenia pijany, został aresztowany i usłyszał zarzuty.

- Siedziałyśmy z córką, popijając herbatę. Nagle ktoś krzyknął: „Jezu, ratujta mnie!”. W pierwszej chwili jej nie poznałam. Włosy miała spalone, była nagusieńka, wsiały na niej tylko strzępki ubrania i pozrywana skóra. Krzyczała: „Zbychu mnie oblał benzyną i podpalił” - relacjonowała przebieg ataku sąsiadka kobiety.

Kochali się, ale jeden dzień zmienił ich życie w koszmar. Zbigniew R. usłyszał wyrok

Jak informuje Fakt.pl, Zbigniew R. został skazany przez sąd w Elblągu na karę ośmiu lat lat i jednego miesiąca więzienia. Mężczyzna musi ponadto zapłacić swojej żonie 50 tys, zł odszkodowania. Jego zachowanie zostało zakwalifikowane jako usiłowanie zabójstwa. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Czytaj też: Olsztyn. Nie żyje aktorka Hanna Wolicka. Debiutowała w "Tramwaju zwanym pożądaniem”

Czytaj też: Atak mrozu w Olsztynie! Pękła szyna tramwajowa. Wielogodzinne utrudnienia

Sonda
Czy kara dla mężczyzny jest sprawiedliwa?
Tragiczny finał świąt. Pożar w Zabrzu