Koledzy ze straży pożegnali Martę z OSP Markusy. "Ciężko było powstrzymać łzy" [ZDJĘCIA]

2021-01-22 9:30 sch

Koledzy ze straży pożarnej pożegnali w czwartek (21 stycznia) Martę Gereluk, druhnę OSP Markusy. Młoda kobieta zginęła 15 stycznia w wyniku obrażeń odniesionych po wypadku samochodowym w miejscowości Żurawiec (woj. warmińsko-mazurskie). Na pogrzebie nie brakowało strażaków z innych okolicznych miejscowości.

Tragiczny wypadek w Żurawcu. Strażacy w żałobie

Tragedia rozegrała się w piątek (15 stycznia) wieczorem. Na drodze prowadzącej do Żurawca, samochód osobowy wpadł do wody. Pojazd był odwrócony do góry kołami. Akcja ratunkowa była na tyle trudna, że do wydostania z samochodu trzech młodych osób potrzebny był specjalny dźwig. Strażakom udało się w końcu wydostać dwie osoby w wieku 15 i 16 lat oraz 22-letnią Martę, która zmarła jeszcze tego samego dnia w szpitalu. Na co dzień była druhną OSP w Markusach k. Elbląga.

CZYTAJ WIĘCEJ: Marta umierała na oczach kolegów. Żałoba w straży pożarnej. Straszna śmierć 22-latki z OSP Markusy [ZDJĘCIA]

W czwartek (21 stycznia) odbył się pogrzeb Marty. Nie mogło na nim zabraknąć kolegów ze straży pożarnej. Na uroczystości pojawili się nie tylko strażacy z OSP Markusy, ale członkowie OSP z innych okolicznych miejscowości, także z Żurawca, gdzie doszło do tragicznego wypadku.

- Przez całą mszę oraz pogrzeb ciężko było powstrzymać łzy po stracie tak młodej, ambitnej i wspaniałej dziewczyny... Marta, wiemy, gdzie teraz jesteś. Wiemy też, że ze swoim uśmiechem patrzysz na nas z góry. To był dla nas ogromny zaszczyt - mieć Cię w naszych szeregach... - napisali w mediach społecznościowych. strażacy z OSP w Markusach.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tragiczna śmierć w Żurawcu. "Ratowała życie ludzkie". Kim była Marta, druhna z OSP w Markusach?

Julianka (woj. podlaskie). Adam W. (+50 l.) spłonął w pożarze swojego domu. Na pogorzelisku czeka na swojego pana wierny pies Argo