Kto zajmie się Marysią?

Co się stanie z dziewczynką, która przeżyła wypadek w Elblągu? Jest informacja z prokuratury

2022-08-09 12:52

Cztery osoby zginęły w straszliwym wypadku pod Elblągiem na S22. Do tragedii doszło w niedzielę (7 sierpnia). W volkswagenie jechał młody mężczyzna. W chevrolecie małżeństwo z dwojgiem dzieci. Zginęli wszyscy, z wyjątkiem małej Marysi. Dziewczynka straciła rodziców i braciszka, 4-letniego Stasia. Kto teraz będzie opiekował się dziewczynką? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Na drodze S22, zwanej potocznie "berlinką", w niedzielę (7 sierpnia) doszło do koszmarnego wypadku. Pod Elblągiem (woj. warmińsko-mazurskie) zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe. Volkswagenem jechał 21-letni mężczyzna. Chevroletem podróżowało małżeństwo, Katarzyna i Piotr. Oboje mieli 32 lata. Wieźli ze sobą dwoje dzieci: 4-letniego Stanisława i niespełna 2-letnią Marysię. W wypadku zginęli wszyscy, oprócz małej Marysi. Co więcej, dziewczynka wyszła z wypadku niemal bez szwanku. Można mówić o ogromnym cudzie, bo jak widać chociażby na poniższym nagraniu, z chevroleta niewiele zostało.

Drogowy koszmar koło Elbląga. Nie żyją cztery osoby, w tym 4-letnie dziecko

Kto zaopiekuje się Marysią?

Marysię prawdopodobnie przed śmiercią uratował fotelik, ustawiony tyłem do jazdy. Metoda RWF - według badań - znacznie obniża ryzyko odniesienia poważnych obrażeń w razie wypadku. Mała Marysia trafiła do szpitala w Gdańsku. Dziecko wciąż tam przebywa, ale jej życie nie zagraża niebezpieczeństwu. Pojawia się pytanie - kto zaopiekuje się dziewczynką?

Zapytaliśmy o to elbląską prokuraturę, która prowadzi śledztwo ws. tragicznego wypadku na S22. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski powiedział nam, że na ten moment dziewczynka jest w szpitalu i prokuratura sprawdza, kto mógłby się nią zająć po śmierci rodziców, kiedy Marysia opuści już szpital. Jeśli prokuratura nie wytypuje odpowiedniej osoby do opieki nad dzieckiem, wówczas wystąpi do sądu rodzinnego z prośbą o ustalenie opieki nad Marysią.

Poniżej znajdziecie zdjęcia z tragicznego wypadku na S22

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki