Podejrzany o zabójstwo w Biskupcu zatrzymany. Do aresztu trafił po szalonym pościgu

i

Autor: SHUTTERSTOCK (2) zdjęcie ilustracyjne, grafika RN

Zabił partnera matki?

Podejrzany o zabójstwo w Biskupcu zatrzymany. Do aresztu trafił po szalonym pościgu

2022-08-08 14:50

Sąd Rejonowy w Biskupcu aresztował na 3 miesiące mężczyznę podejrzanego m.in. o zabójstwo innego mężczyzny. Do tragedii miało dojść w Biskupcu (woj. warmińsko-mazurskie) przy użyciu noża. Postanowienie w sprawie Przemysława A. jest prawomocne.

Zabił konkubenta matki? Uciekał przed policją

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Biskupcu skierował w piątek (5 sierpnia) do Sądu Rejonowego w Biskupcu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Przemysława A. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo mężczyzny z użyciem ostrego narzędzia oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę przed policją. Ofiarą prawdopodobnie był konkubent matki podejrzanego. Jak informuje sędzia Tomasz Kosakowski z Sądu Okręgowego w Olsztynie, do tych zdarzeń miało dojść w nocy z 4 na 5 sierpnia 2022 r. w Biskupcu niedaleko Olsztyna.

Sąd Rejonowy w Biskupcu jeszcze w tym samym dniu uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec Przemysława A. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd w uzasadnieniu tej decyzji wskazał, że zgromadzone w sprawie dowody w bardzo wysokim stopniu uprawdopodobniają popełnienie przez Przemysława A. zarzuconych mu czynów. W ocenie sądu, z uwagi na fakt grożącej podejrzanemu surowej kary, istnieje obawa, że przebywając na wolności mógłby on podejmować próby ucieczki i ukrywania się bądź bezprawnego wpływania na zeznania świadków. Dlatego też, zdaniem sądu, jedynie zastosowanie wobec Przemysława A. tymczasowego aresztowania może w pełni zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania. Postanowienie w tej sprawie nie jest prawomocne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Drogowy horror pod Elblągiem. Przeżyła tylko dwulatka, jej braciszek nie żyje. Nagranie przeraża

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Lublin: Atak nożownika w centrum miasta. Dźgał bez opamiętania!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki