Nauka jazdy

i

Autor: Pixabay W elbląskim WORD odbywają się tylko egzaminy teoretyczne. Zdj. ilustracyjne.

Protest w WORD

Tylko jeden egzaminator przyszedł do pracy. WORD w Elblągu przeprowadza jedynie egzaminy teoretyczne

2022-09-14 14:00

W związku z absencją egzaminatorów w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie) w tym tygodniu będą odbywać się wyłącznie egzaminy teoretyczne. W środę (14 września) do pracy przyszedł tylko jeden z trzynastu zatrudnionych tam egzaminatorów.

Prawo jazdy. Egzaminy praktyczne w Elblągu odwołane

Jak poinformował PAP dyrektor elbląskiego WORD Zygmunt Kiersz, do końca tygodnia w ośrodku będzie tylko egzaminator nadzorujący, który wykonuje wszystkie egzaminy teoretyczne. Egzaminy praktyczne, które były zaplanowane do piątku włącznie (około 90 dziennie), zostały odwołane i przełożone na inny termin. - Obecnie egzaminy praktyczne mogą odbyć się wyłącznie w nadzwyczajnych przypadkach, w praktyce jeden, dwa dziennie - dodał Kiersz.

Zdaniem dyrektora, absencja egzaminatorów ma związek z ogólnopolskim protestem tego środowiska. Dwóch z elbląskich egzaminatorów jest na urlopach wypoczynkowych, a 10 innych przebywa na zwolnieniach lekarskich.

Środowisko egzaminatorów na prawo jazdy domaga się podwyżek i zmiany systemu egzaminowania. Nie wszystkie WORD-y w woj. warmińsko-mazurskim protestują. Tak jest np. w Olsztynie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Olsztyn. Egzaminy na prawo jazdy bez zakłóceń. Egzaminatorzy obawiają się pandemii

WORD w Przemyślu wznawia egzaminy na prawo jazdy
Sonda
Straciłeś/aś kiedyś prawo jazdy?