Kierowca

i

Autor: Pixabay W Olsztynie egzaminy na prawo jazdy odbywają się zgodnie z harmonogramem. Zdj. ilustracyjne.

COVID-19

Olsztyn. Egzaminy na prawo jazdy bez zakłóceń. Egzaminatorzy obawiają się pandemii

2022-09-12 13:09

W poniedziałek (12 września) w olsztyńskim ośrodku egzaminy na prawo jazdy realizowane są zgodnie z harmonogramem. Kierownik egzaminatorów przyznał jednak, że pandemia COVID-19 dotyka coraz więcej osób i nie można wykluczyć, że z powodu choroby grafik zostanie zmodyfikowany.

W poniedziałek (12 września) w olsztyńskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD) egzaminy praktyczne na prawo jazdy realizowane są zgodnie z harmonogramem. W tej jednostce pracuje 15 egzaminatorów na etatach i kolejnych 5 na częściowych etatach. Na egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B obecnie trzeba czekać około 3 tygodni. Czas oczekiwania na egzaminy w pozostałych kategoriach jest nieco krótszy. Mówi Marcin Kiwit, kierownik jednostki egzaminatorów w olsztyńskim WORD:

Niestety egzaminatorzy często chorują, w ubiegłym tygodniu mieliśmy potwierdzone przypadki zakażenia COVID-19 i egzaminatorzy przebywają na zwolnieniach lekarskich. To nie ma nic wspólnego z prowadzonymi w ministerstwie rozmowami na temat naszych wynagrodzeń, ludzie po prostu chorują.

Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Cieniuch - Tereny, które Rosjanie zdobywali w ciągu 3 miesięcy, Ukraińcy odbili w 3 dni

Kiwit przyznał, że z powodu choroby w ubiegłym tygodniu egzaminatorzy pracowali "w trybie awaryjnym". - Obawiamy się sytuacji pandemicznej - podkreślił Kiwit i dodał, że "na razie to najbardziej może zachwiać terminami egzaminów".

W związku z ogólnopolskim protestem egzaminatorów w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w niektórych miastach, np. w Łodzi, Sieradzu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, czy Bydgoszczy odwołano w poniedziałek (12 września) dużą część egzaminów praktycznych na prawo jazdy. Środowisko egzaminatorów domaga się podwyżek i zmiany systemu egzaminowania.

ZOBACZ TEŻ: Olsztyn. Egzaminy na prawo jazdy bez zakłóceń. Egzaminatorzy obawiają się pandemii

Sonda
Straciłeś/aś kiedyś prawo jazdy?