Wyobraźnia tego kierowcy z Elbląga nie zna granic! Zobacz co zrobił, gdy spadła mu opona!

2020-06-02 8:01
Elbląg: Jechał na feldze przez miasto!
Autor: KMP w Elblągu Elbląg: Jechał na feldze przez miasto!

Uwagę policjantów zwrócił dziwnie poruszający się samochód. Okazało się, że pojazd nie ma jednej opony! Tłumaczenie kierowcy było równie oderwane od rzeczywistości, jak pomysł jazdy na feldze. Policyjna kontrola ujawniła jeszcze kolejne fakty na temat mężczyzny!

Policjanci z prewencji zatrzymali do kierowcę Opla. Wówczas nie podejrzewali jeszcze jakich odkryć dokonają. Powód zatrzymania był jeden – w jednym kole opla brakowało… opony a mężczyzna mimo to jechał na samej feldze.

Zdarzenie miało miejsce w ostatni majowy weekend przy ul. Browarnej. Jadący na feldze 47-latek już wcześniej zgubił uszkodzoną oponę. Była ona prawdopodobnie dziurawa, a nacisk felgi spowodował jej przecięcie, przez co spadła z koła. Na mężczyźnie nie zrobiło to wrażenia i mimo wszystko postanowił kontynuować jazdę.

Chciał dojechać w okolice centrum miasta a był już przy ul. Browarnej, więc szło mu całkiem nieźle. Właśnie wtedy napotkał patrol policji, który go zatrzymał.

Policjantom tłumaczył, że posiada drugi komplet kół i to nawet na aluminiowych felgach więc i tak je planował zmienić. Tym bardziej nie szkoda mu uszkodzonej stalowej felgi.

Zobacz jak wyglądała felga w momencie zatrzymania przez policję!

W trakcie kontroli dodatkowo okazało się, że zatrzymany do kontroli 47-latek nie ma uprawnień do kierowania autem, a badanie alkotestem wykazało niemal dwa promile alkoholu w jego organizmie.

Dalej już nie pojechał. Teraz odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

ZOBACZ >> Amazon chętnie wita tych, którzy przez koronawirusa stracili pracę. W trosce o bezpieczeństwo wdrożył ponad 150 zmian!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express kliknij TUTAJ.

Super Raport 1 VI (goście: Bosak, Gardias)