65-latek bestialsko zabił labradora

i

Autor: Pixabay

Zgotował mu piekło!

Bestialstwo! Labrador miał dostać nowy dom, ale 65-latek skazał go na okrutną śmierć

2022-09-28 14:52

Zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 65-latek z gminy Torzym. Mężczyzna zabił labradora, któremu miał znaleźć dom. Przyznał się do tego, że powiesił psa na drzewie.

65-latek miał zaopiekować się bezpańskim zwierzęciem i znaleźć mu nowy dom. Niestety, ta historia nie ma szczęśliwego zakończenia. W niedzielę (18 września) dyżurny sulęcińskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o psie powieszonym w kompleksie leśnym na terenie gminy Torzym, którego znalazł przechodzień.

Kryminalni natychmiast zajęli się sprawą bestialskiego zabicia zwierzęcia. Dzięki pomocy mieszkańców i zabezpieczonym śladom dotarli do 65-latka, który miał opiekować się psem. Mężczyzna przygarnął bezdomne zwierzę i miał znaleźć dla niego nowy dom, zamiast tego pozbył się "problemu".

Jak informuje Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, mężczyzna usłyszał zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. O dalszych losach mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z artykułem 35 Ustawy o ochronie zwierząt za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
To on zamordował 35-letnią sklepową spod Tarnowa! Miał tylko 17 lat, a na koniec zabrał wódkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE