CMENTARZE ZAMKNIĘTE! Nie odwiedzimy grobów bliskich. Rząd wprowadził kolejne obostrzenia

2020-10-30 16:37 em
Gorzów cmentarz
Autor: TogaH Grobów bliskich nie odwiedzimy.

Premier podjął decyzje, że w czasie Święta Zmarłych nie będziemy mogli odwiedzać grobów najbliższych. Zakaz obowiązuje także w sobotę i poniedziałek. Jakie jeszcze obostrzenia wprowadzono?

Decyzja rządu oznacza, że w sobotę, w niedzielę i w poniedziałek wszystkie nekropolie są zamknięte dla odwiedzających groby. Oczywiście ceremonie pogrzebowe nadal będa mogły sie odbywać w ramach wprowadzonych wcześniej rygorów - ilość osób.

Wszystkie swoje działania związane z 1. listopada odwołuje także MZK w Gorzowie, nie będzie także utrudnień związanych z zamykaniem ulicy Żwirowej.

Gorzów
Autor: TogaH Niestety kolejni przedsiębiorcy poniosą straty. Tych kwiatów raczej nikt nie kupi.

Rząd zaleca także aby jak najwięcej osób pracowało zdalnie. Od poniedziałku pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą przychodzić do biur będą pracować w domach. Ma to trwać przynajmniej przez dwa tygodnie. O podobną organizację pracy premier zaapelował także do przedsiębiorców.

Mateusz Morawiecki poprosił także seniorów by przez najbliższe dni nie wychodzili z domów. Premier poprosił także by z powodu pandemii zaprzestano protestów związanych z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Rząd zaapelował aby osoby, których bliscy są chorzy na COVID-19 nie czekały na telefon sanepidu, tylko same zarządzały kwarantannę. W monitorowaniu stanu chorych na dużą skalę ma być wykorzystywany pulsoksymetr - ma go otrzymać każdy z pozytywnym wynikiem.

Dzieci z najmłodszych klas szkół podstawowych nadal będą mogły chodzić do szkół, czynne są także przedszkola.