Bezpłatne porady prawne nadal zdalnie

i

Autor: Inactive_account_ID_249 z Pixabay Gorzowianie będą mogli korzystać z bezpłatnych porad prawnych.

Gorzów: Będą bezpłatne porady prawne! Urzędnicy wybrali firmy, które pomogą mieszkańcom

2020-12-30 12:28

Radzić w sprawach prawnych będą gorzowianom trzy firmy. Wybrano je podczas konkursu ogłoszonego przez magistrat. Od stycznia będą działać dwa punkty, do których będzie można ruszyć po pomoc. Jeżeli pandemia nie pozwoli na ich otwarcie będą działać online.

Doradzaniem mieszkańcom miasta zajmą się firmy z Zielonej Góry, Olsztyna i Gorzowa. Punkty porad będą funkcjonować w dwóch miejscach: przy ulicy Teatralnej 26 i przy Wawrzyniaka 4.

Przy ulicy Teatralnej będą działać dwa punkt, będą czynne od godziny 7.30 do 15.30. Punkt przy ulicy Wawrzyniaka także będzie przyjmować petentów w tych samych godzinach, ale będzie także czynny popołudniu. Porady będą także udzielane od 15.30 do 19.30. 

- Liczymy, że pomoc prawna udzielana będzie mieszkańcom stacjonarnie, ale wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej. Będziemy szukali różnych rozwiązań. Może będą formy mieszane (stacjonarne i online) albo tylko porady zdalne - wyjaśnia Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego ratusza. 

Na pomoc prawną mieszkańcom Urząd Miasta przeznaczył 190 tysięcy złotych. Szczegóły znajdziecie na stronie www.gorzow.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE