gorzów mos

i

Autor: Fragles (archiwum) Miejski Ośrodek Sztuki przy ul. Pomorskiej.

Unijne pieniądze przyspieszą prace. 9 milionów złotych trafi do gorzowskiej kultury!

2020-12-29 17:00

Na co zostaną wydane środki? Przede wszystkim na remonty budynków oraz ich doposażenie. Zmiany zajdą w trzech znanych w Gorzowie kulturalnych instytucjach. Największe wsparcie otrzyma obiekt w samym centrum miasta.

Pewnie jak się domyślacie chodzi o dawną Przemysłówkę przy ul. Wełniany Rynek, w której już trwają prace. Marszałek lubuski przyznał dotacje, która przyspieszy remont.  W dolnej części budynku będzie działać m.in. Miejskie Centrum Kultury, które przeniesie się z ul. Drzymały.

- Te pieniądze nam bardzo pomogą, bo przyśpieszą decyzję i remont budynku Przemysłówki. Będzie tam sporo pomieszczeń w piwnicy, na parterze oraz na pierwszym i drugim piętrze - mówi Wiesław Ciepiela z gorzowskiego ratusza.

gorzów przemysłówka

i

Autor: materiały UM Gorzów W Przemysłówce praca wre.

Z marszałkowskich funduszy, poza Przemysłówką, skorzysta biblioteka nr 3, która przejdzie modernizację pomieszczeń. Z kolei Miejski Ośrodek Sztuki zostanie doposażony. Środki mają być fizycznie dostępne na początku przyszłego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE