gorzów 4-latek śmierć 1

i

Autor: materiały Lubuska Policja 38-letni sprawca potrącenia.

Gorzów: Śmiertelnie potrącił 4-letniego chłopczyka i uciekł. Co mu grozi?

2022-06-27 14:32

12 lat więzienia grozi 39-letniemu Krystianowi K., który w październiku 2021 r. potrącił 4-letniego chłopczyka w Gorzowie Wlkp. Chłopiec zmarł na oczach swojego ojca, a sprawca uciekł z miejsca wypadku. Został zatrzymany dopiero kilkadziesiąt godzin później. 39-latek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany. 24 czerwca do sądu wpłynął akt oskarżenia.

Do tragicznego wypadku doszło 10 października 2021 r. na skrzyżowaniu ul. Armii Polskiej i 30 Stycznia w centrum Gorzowa Wielkopolskiego. Z ustaleń śledczych wynika, że siedzący za kierownicą chevroleta Krystian K., chciał wyprzedzić BMW, którego kierowca skręcał właśnie w lewo. Chevrolet uderzył w BMW, po czym odbił się i wpadł na chodnik, gdzie potrącił 4-letniego chłopczyka na rowerze, który stał akurat w tym miejscu z ojcem. Chłopiec zginął na miejscu, na oczach swojego ojca.

Tuż po wypadku Krystian K. uciekł z miejsca zdarzenia i zaczął się ukrywać. Policjanci zatrzymali go dopiero kilkadziesiąt godzin później w jednym z gorzowskich hoteli. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Zatrzymanie mężczyzny, który śmiertelnie potrącił 4-latka

24 czerwca prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Gorzowie Wielkopolskim akt oskarżenia.

ZOBACZ TEŻ: Pogrzeb 4-letniego Piotrusia z Gorzowa. Tłum ludzi wypuścił w niebo białe balony [ZAPIS RELACJI Z UROCZYSTOŚCI]

- Prokurator zarzucił 39-latkowi umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, czym nieumyślnie doprowadził do wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w którym zginął chłopiec - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Łukasz Gospodarek. - Do tego Krystian K. sprowadził niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym i nie udzielił pomocy uczestnikom wypadku, uciekając z miejsca zdarzenia.

39-latkowi grozi od 2 do 12 lat więzienia. Mężczyzna pozostaje cały czas w areszcie.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE