Pogrzeb 4-letniego Piotrusia z Gorzowa. Tłum ludzi wypuścił w niebo białe balony [ZAPIS RELACJI Z UROCZYSTOŚCI]

2021-10-16 15:38
Pogrzeb 4-letniego Piotrusia z Gorzowa
Autor: DOMIN/SUPER EXPRESS Pogrzeb 4-letniego Piotrusia z Gorzowa

Pogrzeb Piotrusia z Gorzowa przyciągnął dziś do kaplicy tłumy żałobników. Śmierć 4-letniego chłopca poruszyła miliony Polaków. Wszyscy współczują bliskim zmarłego dziecka. Do tragedii doszło na oczach jego taty. Lekarze nie mieli szans uratować Piotrusia, który przed kilkoma dniami został potrącony przez kierowcę osobówki. Na sobotę, 16 października 2021 roku, zaplanowano pogrzeb chłopca. Relację z ostatniego pożegnania oraz poruszające zdjęcia znajdziesz w tym artykule na www.se.pl.

Pogrzeb 4-letniego Piotrusia z Gorzowa rozpoczął się o godzinie 14:00 w sobotę, 16 października 2021 roku. Uroczystości miały miejsce w kaplicy Products na cmentarzu komunalnym w Gorzowie Wielkopolskim. W ostatnim pożegnaniu Piotrusia uczestniczyli jego bliscy, przyjaciele, a także wielu mieszkańców. Przed uroczystością rodzina chłopca zwróciła się z nietypową prośbą do żałobników [CZYTAJ WIĘCEJ]. Z kaplicy po modlitwie miało miejsce wyprowadzenie ciała w kondukcie żałobnym. Już o godzinie 13:00 pierwsze osoby z białymi balonami zaczęły gromadzić się w wyznaczonym miejscu. Zdjęcia i najnowsze informacje znajdziesz w treści poniższej relacji. Uczestnicy wydarzenia wciąż nie mogą uwierzyć, że Piotrusia nie ma z nami. Dziecko straciło życie w tragicznych okolicznościach. Do wypadku doszło w minioną niedzielę, 10 października 2021 roku, około godziny 17:30. Na skrzyżowaniu ulic Armii Polskiej i 30 Stycznia w Gorzowie Wielkopolskim, gdy chłopiec jechał rowerem ze swoim tatą, samochód marki Chevrolet najpierw uderzył w BMW, a po chwili wjechał prosto w 4-latka. Piotruś zginął na miejscu, a sprawca uciekł. W końcu stróżom prawa udało się go zatrzymać w jednym z hoteli [CZYTAJ WIĘCEJ]. Choć kierowcy grożą surowe konsekwencje, żadna kara nie odda Piotrusia pogrążonym w żałobie bliskim. Śledź relację z uroczystości pogrzebowych 4-latka na www.se.pl.

Pogrzeb 4-letniego Piotrusia z Gorzowa [RELACJA Z UROCZYSTOŚCI]

Pogrzeb Piotrusia z Gorzowa rozpoczął się o godzinie 14:00 w sobotę, 16 października 2021 roku. Zdjęcia oraz relację z uroczystości zamieszczamy w tym aktualizowanym artykule. Wpisy w kolejności "od najnowszego" znajdziesz poniżej.

15:20 Ostatnie pożegnanie Piotrusia dobiegło końca

Żałobnicy złożyli kwiaty na grobie Piotrusia. Uroczystość dobiegła końca.

Pogrzeb 4-letniego chłopca, którego śmiertelnie potrącił samochód

15:15 Białe baloniki zostały wypuszczone w niebo

Pogrzeb 4-letniego Piotrusia z Gorzowa
Autor: Domin/Super Express

15:10 Wzruszające słowa nad grobem Piotrusia

My chrześcijanie musimy pamiętać, że nie mamy wpływu na to, kiedy i gdzie odejdziemy z tego świata. Ale, kiedy jest nam dane jutro, to mamy wpływ na to, jak to jutro przeżyjemy. Nie pozwólmy, aby ludzie, którzy nas skrzywdzili spowodowali, abyśmy ich znienawidzili - mówił celebrans nad grobem chłopca. "Kochany Piotrusiu", mówią rodzice, "kiedy byliśmy razem najpełniej rozumieliśmy, co tak naprawdę czyni człowieka szczęśliwym. Kiedy byłeś z nami, nigdy nie skarżyliśmy się, że czegoś nam brakuje. Zawsze potrafiliśmy się cieszyć tym, co w danej chwili mieliśmy" - czytał dalej celebrans. WIĘCEJ...

Pogrzeb 4-letniego Piotrusia z Gorzowa
Autor: DOMIN/SUPER EXPRESS Pogrzeb 4-letniego Piotrusia z Gorzowa

14:58 Kondukt zbliża się do grobu

Na cmentarzu w Gorzowie rozbrzmiewają dźwięki trąbki. Po policzkach żałobników płyną łzy.

14:45 Żałobnicy przemierzają już alejki cmentarza

Za moment rozpocznie się właściwa część pogrzebu, a więc złożenie trumny w grobie.

Pogrzeb 4-letniego Piotrusia z Gorzowa
Autor: DOMIN/SUPER EXPRESS Pogrzeb 4-letniego Piotrusia z Gorzowa

14:35 Rozpoczęło się wyprowadzenie trumny z kaplicy

Żałobnicy będą teraz podążać za Piotrusiem do miejsca jego spoczynku.

14:25 Wzruszające słowa duchownego na pogrzebie Piotrusia z Gorzowa

- To ciężka chwila, gdy rodzice muszą chować dziecko - powiedział wyraźnie poruszony ksiądz. - Łączmy się w bólu z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem - dodał. Wierni przyjmują właśnie Komunię Świętą.

14:18 Pogrzeb Piotrusia z Gorzowa. Tak wygląda trumienka chłopca

Przyglądają jej się tłumy żałobników zebranych w kaplicy.

Pogrzeb 4-letniego Piotrusia z Gorzowa
Autor: DOMIN/SUPER EXPRESS Pogrzeb 4-letniego Piotrusia z Gorzowa

14:10 Trwają modlitwy w kaplicy

Aktualizowaną galerię zdjęć z uroczystości znajdziesz nad relacją.

Pogrzeb 4-letniego Piotrusia z Gorzowa
Autor: DOMIN/SUPER EXPRESS Pogrzeb 4-letniego Piotrusia z Gorzowa

14:08 Koło trumienki Piotrusia stoi jego zdjęcie

Jeszcze przed rozpoczęciem uroczystości wielu żałobników podeszło w to miejsce, by pożegnać Piotrusia. Obecnie trwają śpiewy.

14:06 Siostra zakonna czyta fragment Pisma Świętego

Zgromadzeni wsłuchują się w ciszy. Wokół kaplicy jest coraz więcej osób z balonikami.

14:01 Ksiądz rozpoczął modlitwę

Nawet duchownemu łamie się głos.

13:58 Zaczyna się msza

Organista gra. Wybrzmiewają pieśni pogrzebowe. Łzy płyną po policzkach.

13:45 Kaplica jest wypełniona żałobnikami po brzegi

Bliscy Piotrusia nie kryją wzruszenia. To dla nich naprawdę trudny moment. Za kwadrans rozpoczną się uroczystości pogrzebowe.

13:35 Ludzie wchodzą już do kaplicy

Wciąż trwa oczekiwanie na księdza. Białe balony przed bramą cmentarza są rozdawane żałobnikom za darmo. Na koniec pogrzebu mają pofrunąć ku niebu. Równolegle białe balony zostaną wypuszczone również z miejsca wypadku.

13:30 Pogrzeb Piotrusia z Gorzowa. Żałobnicy gromadzą się przed kaplicą

Zgromadzeni trzymają w rękach białe balony. Z każdą minutą jest ich coraz więcej. W powietrzu czuć wszechobecny smutek i olbrzymi żal.

Sonda
Czy kiedykolwiek byłeś/aś świadkiem wypadku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE