Gorzów: Straż pożarna, ewakuowane osoby i zamknięta część ulicy. Było GROŹNIE!

2020-08-12 10:21 Kły
Gorzów gazociąg1
Autor: SG Odpowiednie służby zajęły się awarią.

Robotnicy pracujący przy remoncie ulicy Spichrzowej uszkodzili gazociąg. Szybko zabezpieczono teren i poinformowano odpowiednie służby. Na szczęście skończyło się na strachu. Po trzech godzinach wszystko wróciło do normy.

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie (11.08) w okolicach skrzyżowania Spichrzowej z Wodną. Około godz. 16 na miejscu rozszczelnienia rury z gazem działali już strażacy oraz pogotowia energetyczne i gazowe.

- W trakcie przebudowy ulicy Spichrzowej robotnicy uszkodzili gazociąg średniego ciśnienia. Odcięto dopływ gazu i rozpoczęto usuwanie awarii. Ewakuowano 10 osób, które znajdowały się w pobliżu- poinformował Bartłomiej Mądry, rzecznik gorzowskich strażaków.

Gorzów gazociąg2
Autor: SG Strażacy zabezpieczali teren.

Dla bezpieczeństwa i na czas prac policjanci zamknęli dla ruchu odcinek ul. Nabrzeżnej- od Mostu Staromiejskiego do wjazdu w Spichrzową na wysokości ul. Zaułek. Fachowcy zajęli się naprawą gazociągu, która potrwała około trzech godzin. Przed godz.19 usunięto awarię i drogowcy mogą dalej działać. W działaniach brały udział dwa zastępy straży pożarnej.​