Kostrzyn: 34 nielegalnych imigrantów zamkniętych w busie! Szokujący obrazek

2021-10-19 16:43
Kostrzyn: 35 nielegalnych imigrantów zamkniętych w busie! Szokujący obrazek
Autor: KMP Gorzów Wielkopolski 35 nielegalnych imigrantów z Iraku próbowało dostac się do Niemiec.

Policjanci z Kostrzyna nad Odrą zatrzymali 25-letniego kierowcę busa dostawczego. Podczas kontroli okazało się, że w pojeździe znajdują się nielegalni imigranci. Łącznie w przestrzeni bagażowej znajdowały się 34 osoby. Więcej o tym zatrzymaniu piszemy w poniższym artykule.

Do zdarzenia doszło we wtorek (19 października). Policjanci poinformowali, że w ramach współpracy z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali busa, w którym przewożeni byli nielegalni imigranci. - Mundurowi po zatrzymaniu pojazdu do kontroli sprawdzili przestrzeń bagażową, gdzie ujawnili 34 osoby - przekazał rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy. Za kierownicą pojazdu siedział 25-letni obywatel Rumunii. - Zarówno z nim, jak i z pozostałymi osobami wykonywane są czynności - dodaje Maludy.

Wiadomo, że funkcjonariusze skierują wniosek o tymczasowe zabezpieczenie busa, który mógł być wykorzystywany jako narzędzie służące do popełnienia przestępstwa.

Przy okazji policjanci, jak i strażnicy graniczni zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców o przekazywanie informacji związanych z próbami przewozu nielegalnych imigrantów lub podejrzanymi osobami. - Ta sytuacja pokazuje jak ważne jest uzupełnianie się różnych instytucji - mówi Maludy.

Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?
Nielegalni imigranci z Afganistanu zatrzymani w Katowicach. Przekroczyli granicę ukryci w ziemniakach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE