Pseudografficiarz zdewastował pociąg na stacji w Kostrzynie

i

Autor: mat. SOK Pseudografficiarz zdewastował pociąg na stacji w Kostrzynie

Kostrzyn: Pseudografficiarz ZDEWASTOWAŁ pociąg. Wpadł na gorącym uczynku

2021-04-21 11:21

Sami uważają się za artystów, a tak naprawdę są pospolitymi wandalami. Pseudografficiarze to prawdziwa plaga. Niszczą budynki, ogrodzenia, a także pociągi. 31-latek, który pod osłoną nocy pozostawił swój ślad na szynobusie w Kostrzynie, został złapany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei. Wkrótce odpowie za swoje czyny.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę 17 kwietnia. Funkcjonariusze SOK, podczas patrolu torów odstawczych w Kostrzynie zauważyli zamaskowanego mężczyznę malującego farbą w sprayu graffiti na składzie pociągu przewoźnika POLREGIO. Na widok patrolu mężczyzna rzucił się do ucieczki pozostawiając torbę z puszkami farby w miejscu, w którym doszło dewastacji.

Mundurowi natychmiast ruszyli za uciekinierem. Po krótkim pościgu ujęli sprawcę i powiadomili policję. Mężczyzna zdążył zamalować dwa okna i drzwi wagonu o łącznej powierzchni około 6 metrów kwadratowych. Ujęty 31 latek został przekazany wraz z zabezpieczonymi dowodami rzeczowymi funkcjonariuszom kostrzyńskiej policji celem prowadzenia dalszych czynności.

Zobacz też: Gorzów. Oszukał kilka tys. osób w całej Polsce! Złapali go po 3 latach i 14 listach gończych! [ZDJĘCIA]

Dewastacje pociągów metodą graffiti to nie tylko problem na polskiej kolei. Są one codziennością w wielu państwach Europy. Grupy ich dokonujące liczą nawet kilkanaście osób. Potrafią w kilka minut nanieść graffiti na kilkadziesiąt metrów powierzchni. Usuwanie graffiti ze składów pociągów generuje ogromne koszty dla kolejowych spółek oraz powoduje dyskomfort podróżnych. Często grafficiarze odwiedzają gościnnie swoich kolegów w innych państwach. W Polsce poza rodzimymi grafficiarzami za tego rodzaju czyny byli już ujmowani przez Straż Ochrony Kolei obywatele Czech, Francji i innych państw.

Funkcjonariusze SOK podkreślają, że jedynym skutecznym sposobem na walkę z tym uciążliwym i kosztownym procederem jest reagowanie. W każdym przypadku, gdy zauważamy działania niezgodne z prawem, można zadzwonić specjalny numer 22 47 00 00, pod którym całodobowo można dokonać zgłoszenia o zauważonym zdarzeniu.

Zobacz też: Gorzów: 21-latek włamał się do zabytkowego tramwaju. Rozbił kamerę, ale nagranie się zachowało. Kradł co popadnie! [WIDEO]

21-latek włamał się do zabytkowego tramwaju. Rozbił kamerę, ale nagranie się zachowało
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE