MINIMALNIE lepsza Sparta! Stal Gorzów przegrała pierwszy mecz play off

2020-09-20 21:42 Kły
gorzów stal sparta
Autor: facebook.com/StalGorzów1947 Stal pojedzie o złoto.

Na torze we Wrocławiu toczyła się zacięta walka. O wyniku zadecydował ostatni bieg. Należał on do gospodarzy, którzy dzięki niemu wygrali spotkanie 46:44. Gorzowscy żużlowcy nadal mają szansę na medale. Powinni je odrobić w rewanżowym pojedynku.

Iversen bez punktu, Woźniak zmienny, fason trzymał Zmarzlik, a świetnie pojechał Thomsen. Duńczyk pokazał się z bardzo dobrej strony. Nieudany występ Iversena oznacza, że w składzie zobaczymy Kasprzaka? To się okaże.

Początek niedzielnego starcia (20.09) należał do gospodarzy. Od czwartego biegu Bartek Zmarzlik wszedł na obroty i Stal zaczęła wygrywać biegi, gonić rywala. Udało się wyjść na prowadzenie 14:16, chwilowe, bo zaraz punkty zdobyła Sparta.

gorzów stal sparta1
Autor: facebook.com/StalGorzów1947 Na niedzielę prognoza pogody jest dobra. Może w końcu Stal powalczy ze Sparta o finał.

Potem nastąpiła faza remisowych wyścigów, było ich aż cztery pod rząd. Świadczy to o wyrównanej walce obu drużyn. W ostatnim biegu, decydującym o zwycięstwie, najlepszy był Woffinden, za którym przyjechał Thomsen, a Zmarzlik zamykał stawkę. Sparta wygrała dwoma punktami.

W gorzowskiej ekipie Duńczyk zdobył w meczu najwięcej, bo 11 punktów, Zmarzlik i Holder po 10, Woźniak i Karczmarz po 6 i Jasiński 1 oczko. Iversen jechał tak źle, że trener zastosował za niego rezerwę. Rewanż za tydzień na Jancarzu. Moje Bermudy Stal Gorzów powinny odrobić stratę i dalej walczyć o medale.