Nastolatek na motocyklu uciekał przed policją

i

Autor: mat. policji Nastolatek na motocyklu uciekał przed policją

Policyjny pościg za 16-latkiem

Nastolatek na motocyklu uciekał przed policją. Omal nie rozjechał rodziny z dzieckiem

2022-10-05 10:07

Policyjnym pościgiem zakończyła się próba zatrzymania do kontroli 16-letniego motocyklisty. Nastolatek, który w ogóle nie powinien kierować motocyklem, usiłował zgubić funkcjonariuszy w lesie. Policjanci nie dali jednak za wygraną i dogonili go... pieszo. O dalszym losie 16-latka zdecyduje sąd dla nieletnich.

W niedzielę (2 października) policjanci z sulęcińskiej drogówki zauważyli w Krzeszycach młodego chłopaka jadącego crossowym motocyklem bez tablicy rejestracyjnej. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli. Młody motocyklista zignorował jednak ich sygnały i zaczął uciekać. Próbując zgubić policjantów, nastolatek zjechał najpierw na pole, a następnie skierował się do lasu. Tam omal nie doszło do tragedii – niewiele brakowało a uciekający motocyklista wjechałby w spacerującą z wózkiem dziecięcym rodzinę.

Widząc, że policjanci cały czas są za nim, nastolatek w pewnej chwili zaczął jechać slalomem pomiędzy drzewami. Policjanci jednak nie odpuścili – zatrzymali radiowóz i rzucili się za motocyklistą biegiem. Po chwili uciekinier był już w ich rękach.

Jak się okazało, zatrzymany motocyklista miał zaledwie 16 lat i w ogóle nie powinien kierować motocyklem. Ponadto motocykl, którym jechał, nie był zarejestrowany i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia.

- Skrajnie nieodpowiedzialny nastolatek został przekazany pod opiekę matki - poinformowała sierż. szt. Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. - Za swoje zachowanie, w tym niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę bez uprawnień oraz kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu, będzie odpowiadał przed sądem dla nieletnich.

Sonda
Jechałeś/aś kiedyś motocyklem?
Szaleństwa na motocyklu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają