Niepełnosprawny Robert Działowski potrzebuje pomocy. Brakuje już niewiele [ZDJĘCIA]

2020-02-28 11:55 SCH
Robert Działowski z Kostrzyna nad Odrą
Autor: Przemysław Kamiński Niepełnosprawny Robert Działowski z Kostrzyna nad Odrą potrzebuje wózka inwalidzkiego i przystosowanej kabiny przysznicowej.

Robert Działowski z Kostrzyna nad Odrą od urodzenia jest osobą niepełnosprawną. Potrzebuje nowej kabiny prysznicowej. Brakuje mu niezbędnych materiałów do wymiany kabiny z dostosowaniem jej do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Pan Robert ma również problem z wózkiem inwalidzkim.

Łazienka Roberta Działowskiego z Kostrzyna nad Odrą jest nieprzystosowana do potrzeby osoby niepełnosprawnej. Mężczyzna ma problem, aby wykąpać się. Żeby to zrobić, musi siadać na brzegu brodzika, ponieważ kabina jest bardzo wąska. Pomóc próbuje mu Przemysław Kamiński, który zorganizował zrzutkę pieniędzy.

- Do końca zrzutki zostało już niewiele dni! Myślę,że uda się zebrać niezbędne materiały, by przystosować kabinę prysznicową do potrzeb Roberta - mówi Przemysław Kamiński.

Z Urzędu Miasta w Kostrzynie nad Odrą Robert Robert Działowski otrzymał zgodę na wykonanie remontu w łazience. Takie pismo było konieczne gdyż mieszkania przy ulicy Wyszyńskiego w Kostrzynie nad Odrą są mieszkaniami socjalnymi,których administratorem jest właśnie Urząd Miasta.

Potrzebne materiały do remontu łazienki to fuga, silikon sanitarny, worek kleju - elastyczny do kafelek, 7 metrów kwadratowych kafelek, szpachel, grunt, kabina prysznicowa 80 cm na 100 cm półokrągła - brodzik 10 centymetrów od ziemi, uchwyt, bateria prysznicowa (emp 75 diamont), folia w płynie 5 kilogramów oraz siatka uszczelniająca. Przydałaby się ponadto farba biała do pomalowania ścian w pokoju oraz szafa by pan Robert miał gdzie kłaść garderobę, którą teraz wiesza... na kabinie prysznicowej. 

Pomoc w zakresie wykonaniu remontu zaoferował portal aukcyjny allegro.pl Ze strony portalu Robert otrzyma chociażby kartę podarunkową na zrobienie zakupów. 

Nowa kabina prysznicowa to niejedyny problem niepełnosprawnego Roberta. Mężczyzna marzy również o tym, żeby mieć wózek, którym mógłby wyjechać na miasto. Nie stać go jednak wydatek rzędu 6,5 tys. zł, bo tyle kosztuje taki wózek. Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa zakup wózka w kwocie 3 tys. zł i niepełnosprawny złożył stosowne wnioski o refundację. Ale resztę musi dołożyć sam.

Pan Robert otrzymuje rentę rodzinną w kwocie ok. 1300 zł i zasiłek pielęgnacyjny w kwocie 215 zł. Po zakupie leków i opłaceniu czynszu, wody, prądu i innych opłat niewiele zostaje mu na życie.

Po wypłacie z konta zrzutki 3000 zł na zakup wózka inwalidzkiego pan Robert dysponuje kwotą 3743 zł. Zebrane środki nie pozwalają na realizację remontu łazienki.

- Jeżeli chodzi o wózek inwalidzki to Robert złożył do Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w Gorzowie Wlkp. wniosek o dofinansowanie do wózka inwalidzkiego GTM 1 MOBIL MUSTANG. Tylko nie wiadomo czy te dofinansowanie otrzyma, gdyż pierwszej kolejności takie dofinansowaniem przysługuje dla dzieci.To było jednym z wielu powodów zorganizowania zrzutki dla Roberta - tłumaczy Przemysław Kamiński.

Link do zrzutki TUTAJ

Gdyby ktoś chciał wesprzeć remont, może skontaktować się z Przemysławem Kamińskim pod numerem telefonu: 608214858

Nowe wystawy w BWA w Zielonej Górze

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.