Ośno Lubuskie: Martwy wilk znaleziony w przydrożnym rowie. Są ślady po postrzale!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. 942784

Ośno Lubuskie: Martwy wilk znaleziony w przydrożnym rowie. "Są ślady po postrzale"!

2021-01-20 8:52

Martwy wilk leżał w rowie przy drodze wojewódzkiej nr 137 w okolicach Ośna Lubuskiego. Jak podaje Stowarzyszenie dla Natury "Wilk", zwierzę miało ranę postrzałową. Internauci są oburzeni.

O martwym wilku, leżącym przy drodze w okolicach Ośna Lubuskiego w miniony weekend zostało poinformowane Stowarzyszenie dla Natury "Wilk". Okazało się, że to dorosłą samica. - Nasi współpracownicy pojechali na miejsce zdarzenia i przeprowadzili dokładne oględziny, dzięki którym okazało się, że zwierzę zostało zastrzelone z broni myśliwskiej. W ciele odkryli niewielki otwór wlotowy oraz spory otwór wylotowy, przez który wypadły fragmenty jelit. Natychmiast dokonaliśmy zgłoszenia sprawy wraz z dokumentacją fotograficzną do Komendy Powiatowej Policji w Słubicach - opisuje stowarzyszenie.

Po oględzinach miejsca znalezienia wilczycy, policja zabezpieczyła zwierzę do badań. Od wyników sekcji zależne będą kolejne czynności.

Pod postem stowarzyszenia jest już ponad 800 komentarzy. Internauci są oburzeni tym, co się stało i domaga się ukarania winnego.

Przypomnijmy, w Polsce wilki są objęte ścisłą ochroną.

Ptactwo wodne zimuje na jeziorze Trzesiecko w Szczecinku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE