Wodne mgiełki na ŻAR z nieba. W Gorzowie upalnie [FOTO]

2020-08-07 14:24 Kły
Gorzów kurtyny1
Autor: SG Wodnma ściana przy dawnym Empiku.

Według zapowiedzi synoptyków temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza mają nam towarzyszyć do wtorku włącznie (11.08). jak przetrwać, zwłaszcza w mieście, tropikalne klimaty? Urzędnicy jak i sami mieszkańcy mają sposoby. Jakie?

Już od jakiegoś czasu, choć też z poślizgiem z powodu koronawirusa, chłodzić można się nad Wartą lub przy fontannach. Delikatna bryza jest przyjemna, ale teraz gorące powietrze daje się we znaki. Przy wysokich temperaturach urzędnicy wyciągają kurtyny wodne. Od piątkowego południa (7.08) pojawiły się w kilku miejscach Gorzowa m.in na Starym Rynku, na bulwarze przy wejściu na dworzec PKP, w okolicach łaźni miejskiej a także na Zawarciu, by dawać chłód fanom żużla udającym się na mecz.

Z pewnością w upalne dni oblegane będą podmiejskie plaże - w Nierzymiu, Karninie czy Kłodawie. Jakie sposoby na ukrop mają gorzowianie?

- Nie wychodzić z domu, włączyć klimatyzacje czy wiatrak. Trzeba się nawadniać, chować się pod drzewa. Można się wodą polewać, jeść dużo lodów oraz kąpać się w basenie przydomowym- proponują mieszkańcy Gorzowa.

Jak zapowiedzieli gorzowscy urzędnicy- kurtyny wodne chłodzić będą do wtorku (11.08) w godz. od 11 do 19. W Gorzowie na termometrach mamy zobaczyć 33 stopnie Celsjusza. Oczywiście w miejscach nasłonecznionych słupek rtęci na pewno będzie wyżej. Lekarze przestrzegają, by seniorzy czy dzieci podczas upałów zostawały w domach. Trzeba pić wodę, korzystać z kremów z filtrem i nosić przewiewne ubrania.